Peloponesse - Hinitsa Bay 4*
Hinitsa Bay 4*

HINITSA BAY 4* PORTO HELI PELOPONNESE       www.akshotels.com

https://www.akshotels.com/en/hinitsa-bay-hotel/hotel/

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА 28.02.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2023 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

10

13.04-25.05

26.05-29.06

30.06-20.07

21.07-26.08

17.09-15.10

03.09-16.09

27.08-02.09

Single Room Garden View

120,00 €

137,00 €

165,00 €

198,00 €

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double Standard Mount View

66,00 €

77,00 €

92,00 €

110,00 €

Трето лице

50%

50%

50%

50%

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double Standard Sea View

75,00 €

87,00 €

104,00 €

126,00 €

Трето лице

50%

50%

50%

50%

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

Family Room Sea View

188,00 €

217,00 €

260,00 €

315,00 €

1 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Минимум престој

3

3

4

4

Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

Опис: паркинг,отворен базен,WI-FI,конференциска сала,продавница,фитнес,бесплатни чадори и лежалки на плажа,детско игралиште,базен за деца , мини клуб

Соби: клима,ТВ,FI-WI,фрижидер,телефон,фен,балкон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Cancelled 1-14 days before check-in 40% of total amount

Non show 80% of total amount

Early departure 80% of total amount