ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
WELLNESS & SPA - Ruskovets Spa 4* - Добриниште
Ruskovets Spa 4* - Добриниште

Хотел “Русковец” 4 * е лоциран во познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Гостите можат да избираат пливање и релаксација во СПА центарот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се:
внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10/15м.,
внатрешен детски базен,
широка тераса со 2 џакузи и лежалки,
удобни апартмани и вили,
бесплатна детска зона,
ресторани:
Ресторан „Лавандер“ (130 места)
Ресторан „Ил Форно“ (25 места)
Лоби бар „Русковец“
Ноќен клуб „Виолет“
можност за спорт,
масажа,
велнес програми за убавина и здравје.
Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, има чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште – Банско 8 км.

СПА центарот се наоѓа во главната зграда на хотелот и вклучува топол затворен минерален базен со димензии 10 / 15м. за возрасни, затворен детски минерален базен со температура на водата од 30 до 36 степени.
Базените се опремени со воздушни и хидромасажни единици.
Топли објекти се наоѓаат на I кат, во близина на базенот: 2 сауни, парна бања……
Панорамска тераса има дрвени джакузи со топла минерална вода.
Гостите имаат соблекувални со тушеви и крпи.
Родителите се целосно одговорни за своите деца.
На деца под 12 г. возраст без возрасни лица во базенот и спа објектите НЕ Е дозволено.
Комплексот зафаќа површина од 20 000 м2

 

 

Цени валидни за период 11.09 - 01.11.2022

11.09– 30.11.2022
Минимум 3 ноќевања со појадок
Цената е за 1 ноќевање за соба

 

https://ruskovets.com/

сместување

капацитет

Цена на ден

Апартман Јуниор со 1 спална соба

2+1

88 €

Апартман Сениор со 2 спални

4+1

140 €

Вила Комфорт со 1 спална соба

2+1

124 €

Вила Фамили Комфорт со 2 спални соби

4+1

158 €

Вила ЛУКС со 2 спални соби

4+1

202 €

 

Цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Легенда: 2+1 = 2 возрасни +1 дете до 03,99 г / 4+1 = 4 возрасни +1 дете до 03,99 г
Една СПА процедура „Ритуал Пирин“ и 30% попуст на сите СПА процедури во СПА Центар „ОНСЕН“
Превземање на собата прв ден по14;00
Одјавување од собата последен ден до11;00

Во цената Е вклучено:
v Појадок во избраниот тип на апартман или вила за сите гости наведени во табелата
v Бесплатен внатрешен минерален базен со кревети за хидромасажа, со температура на водата од 30°C.
v Затворен детски минерален базен, со температура на водата од 33°C *
v Бесплатен спа простор – парна бања со арома и сол, сауна и клупа за клупа *
v Една СПА процедура „Ритуал Пирин“ во траење од 60 минути, која опфаќа:
o Енергична терапија на нозете
o Масажа на грбот
o Масажа на скалпот
o Билен чај
Ритуалот има ревитализирачки ефект. Ќе ве пренесе во прекрасна планинска атмосфера со чист и оксигениран воздух. Уживајте во релаксирачка масажа на грбот, пилинг на стапалата со топла крпа натопена со есенцијални масла и финална релаксирачка масажа на скалпот.
v Користење на детско катче со аниматор од 09:00 – 18:00 часот *
v Отворени игралишта и спорт
v Клима и сеф во собите
v Фитнес центар со опрема за Techno Gym со прекрасен поглед на планината Пирин
v Безжичен интернет низ целиот комплекс
v Бесплатен паркинг. Секоја вила има сопствен паркинг простор
v 9% ДДВ
v Понудата важи за резервации направени до 30.09.2022 година.

Доплата за вечера по желба
Доплата за вечера според мени или шведска маса со 3 јадења (за повеќе од 25 гости во ресторанот), за гости надвор од капацитетот наведен во табелата

 

 

Вечера за дете 4-13.99

16 лева

Вечера за возрасен

30 лева

 

 

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Туристичка такса во износ од 1,20 лева по гостин/ноќевање. Задолжително се плаќа на рецепција.
Доплата за користење на надворешно џакузи со минерална вода – 30 лева/ 1 час – со максимален капацитет до 5 лица.

Доплата за сместување на дополнителен кревет:
Второ дете до 3,99 години сместено во бебешко креветче во сите типови на соби, доплаќа 10 лева.
Второ дете 4-13,99 години, сместено на дополнително легло во Вила Фамилија, Вила Комфорт, Вила Лукс доплаќа 36 лева.
Петти возрасен, сместен на дополнителен кревет (легло на преклоп) во Вила Фамилија, Вила Комфорт, Вила Лукс, плаќа 50% од цената на возрасен на редовно легло.

Бесплатноо за деца:
Детски клуб со забавна програма и аниматор за деца од 3-8 г./ од 9:00 до 18:00 часот/
Опција за користење на детскиот клуб со родители кои ги придружуваат до 21:00 часот*
Детско креветче со постелнина
Трпезариски столици
Детски бањарки, на барање
Детски ТВ канали
Соба за електронски игри – бесплатни игри за Playstation*

Сместување на домашни миленици до 10 кг./само во вилите/ со доплата од 20 лева на ден

Политика на хотелот при откажување на потврдена резервација:
Во случај на откажување или промена на резервацијата до 7 дена пред датумот на сместување – без казна.
Во случај на откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датумот на пријавување – се одзема износот за 1 цела ноќ за резервираната соба.
Откажувањето или промената на резервацијата мора да се направи писмено и писмено да биде потврдено од хотелот.

Работното време на рестораните и баровите ке се прилагоди со цел да се обезбеди доволно време и простор за гостите да бидат послужени.
Членовите на персоналот ќе бидат распоредени на фиксни смени, така што истите луѓе работат и со тоа ќе ја ограничат можноста за инфекција.
Мерките за дезинфекција и хигиена ќе бидат значително зголемени. Повеќе диспензери за дезинфекција ќе бидат инсталирани на сите важни точки на хотелот, така што гостите и вработените можат да ги дезинфицираат рацете во секое време. Тоа се, на пример, ресторани и барови, спортски терени, лоби на хотелот и многу повеќе.
Во однос на чистењето на просториите, ќе се воведат нови методи за чистење за да се обезбеди најдобра можна заштита од вируси. Сите соби ќе бидат темелно исчистени пред да пристигнат гостите и секогаш кога ќе ја напуштите просторијата, ќе се применуваат истите протоколи за интензивно длабоко чистење. Бањите, мебелот во просториите, садовите, апаратите, далечинските управувачи за телевизори и климатизери и слично ќе се чистат особено внимателно и прецизно.
Местата за самопослужување, како што се бифе, ќе се сведат на минимум. Каде што е можно, храна и пијалоци ќе им се сервираат на гостите од страна на персоналот кој носи заштитна опрема.
Хотелот го задржува правото да ги менува цените за време на државните празници и специјалните понуди.

 

партманите се наоѓаат во хотелската зграда, а вилите се надвор од хотелската зграда и се самостојни.

Вила Комфорт Фемили / 4 возрасни + 2 деца /: 131 м2
Луксузна вил), тип мезонет, лоцирана на околу 30 метри од главната хотелска зграда;
Панорамска тераса на планината;
Пространа дневна соба со трпезарија и кујна;
Две спални, една со брачен кревет, а другата со два разделени кревети;
Голема тераса во дневната соба и балкун на вториот кат;
Две бањи со туш и тоалети, еден на првиот, а другиот на вториот кат;
Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
Сопствена топла гардероба за сушење на ски чизми;
Покриен паркинг за вилата;
Безжичен интернет

Вилата е со вкупна површина од 131м2. На 2 спрата, максимум за 6 гости / 4 возрасни и две деца/.
На прво ниво се наоѓа хол со камин, софа, кујна (комплет опремена)и трпезарија за 4 возрасни и едно или две деца. Преку големите стаклени витрини влегуваат щедра светлина, откођето излегува кон просторна тераса и зелена морава. Има кабелска телевизија и безжичен интернет, тоалет.
На вториот спрат, две спални + тоалет.
На втората спрат има тераса со прекрасен поглед кон планината.
Секоја вила има скалд за ски и сушална за ски чевли.
Климатизацијата во вилите е со помош на термопумпа “воздух-воздух”, која овозможува да се постави најсоодветна температура како во зима така и во лето.
Не е дозволено сместување со домашни миленици.

Вила КОМФОРТ со една спална / 2 + 1 /:  98 м2
Вила, на не повеќе од 30 м. од хотелот;
Трпезарија со кујна, (опремена), камин, дневна со кабелска телевизија, интернет, минибар
Една спална соба,(може да биде со брачен кревет или со два разделени кревети)
Тераса во спалната соба;
Во вилата има два тоалети со када, туш кабина;
Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
Топол салон за сушење на ски обувки;
Безжичен интернет

Максимално сместување 2 возрасни и 1 дете на дополнително легло, кое се наоѓа во дневна.
Во овој тип вила Е дозволено сместување надомашни миленици.
Со доплата по 12/ на ден за домашен љубимец  до 8 кг.
Не е дозволено сместување на поголеми домашни миленици.

Апартман Сениор / 4 + 1 /: 80 м2;
Во хотелската зграда, погоден за 4 возрасни + 1 дете на регуларни легла;
Дневна соба со кујна, (комплет опремена); трпезариска маса и кауч;
Две спални, од кои една е со брачен , другата – со две разделени легла;
Тераса;
Две бањи со туш кабини и тоалети, фен, бањарка…… ;
Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
Безжичен интернет

Апартаментите се погодни за до 5 гости.
Не е дозволено сместување со домашни миленици.

Апартман Јуниор / 2 + 1 /: 60 м2;
Се наоѓа во главната хотелска зграда и е погодна за две возрасни лица и едно дете;
Дневна соба со трпезарија и кујна
Една спална соба со голем брачен кревет или два посебни кревети;
Тераса;
Бања со туш и тоалет, фен, бањарки ;
Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
Безжичен интернет

Апартаментите се погодни за до 2+1 гости .
Домашни миленици не се дозволени