ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Vrachos - Vila Velissarios
Vila Velissarios

Вила Велирасиос се наоѓа во Врахос, една од постарите сместувачки капацитети во Врахос, се наоѓа на помалку од 50метри одалеченост од плажа, од плажа ја дели само улица и паркинг, вилата е опкружења со зеленило, преполн двор со цвеќиња и дрва. Собите се двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување(фотеља), поволно за дете до 12год, повеќе лица од 3 неможат да се сместат и не е дозволено, собите имаат мала чајна кујна, опремана со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, интернет, сопствен тоалет со туш, и балкон, клима со доплата на лице место од 5еур.

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

 

ВРАХОС – ВИЛА ВЕЛИСАРИОС

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/2+1 за 2 возр + 1 дете до 11,99год

Коментар

25.05-01.06.2021

7

69

Промо цени

01.06-08.06.2021

7

99

Промо цени

08.06-15.06.2021

7

149

Промо цени

15.06-22.06.2021

7

169

 

22.06-29.06.2021

7

199

 

29.06-06.07.2021

7

249

 

06.07-13.07.2021

7

279

 

13.07-20.07.2021

7

339

 

20.07-27.07.2021

7

379

 

27.07-03.08.2021

7

379

 

03.08-10.08.2021

7

379

 

10.08-17.08.2021

7

379

 

17.08-24.08.2021

7

369

 

24.08-31.08.2021

7

349

 

31.08-07.09.2021

7

259

 

07.09-14.09.2021

7

199

 

14.09-21.09.2021

7

142

Промо цени

21.09-28.09.2021

7

109

Промо цени

Првите три и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) Доплата за клима – 5 € на ден

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 

  • Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице
  • Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице
  • Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице
  • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%