ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Thassos - Vila Alexandra
Vila Alexandra

 

Вила Александра е лоцирана во Лименас во близина на шеталиштето со таверни и дуќани , на 300 м. оддалеченост до најблиската плажа и околу 700 м. од градската плажа. Вилата е поскромно уредена и располага со 1/2 и 1/3 студија, опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi - Fi и сопствена тераса. Вилата нема паркинг.

Координати 40º 46'38.38"N 24º 42' 26.27"E

 

Villa Aleksandra - Limenas

 

термин

Број на ноќи

1/2  студио (еко)

1/2 студио стандард

1/3 студио стандард

наем

 

 

мин.

мин. 2 лица

мин. 3 лица

 2 лица

 

24.05.2024

7

                99 €

              139 €

            149 €

 

31.05.2024

7

              119 €

              159 €

            169 €

 

07.06.2024

7

              155 €

            195 €

           205 €

 

14.06.2024

7

              195 €

            225 €

          235 €

 

21.06.2024

7

             245 €

            285 €

          295 €

 

28.06.2024

7

              305 €

345 €

          35 €

 

05.07.2024

7

              349 €

389 €

          399 €

 

12.07.2024

7

              409 €

449 €

          459 €

 

19.07.2024

7

              449 €

489 €

          499 €

 

26.07.2024

7

              449 €

489 €

          499 €

 

02.08.2024

7

              449 €

489 €

          499 €

 

09.08.2024

7

              449 €

489 €

          499 €

 

16.08.2024

7

              449 €

489 €

          499 €

 

23.08.2024

7

              369 €

            409 €

          419 €

 

30.08.2024

7

              295 €

            325 €

          335 €

 

06.09.2024

7

              235 €

            275 €

            285 €

 

13.09.2024

7

              159 €

            189 €

            199 €

 

20.09.2024

7

              119 €

              159 €

            169 €

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА за 7 ноќевања НАЕМ НА СТУДИО

 

Дополнителни информации

 • Доплата за клима - 5 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
 • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

               Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

 • Во собите има опремено мини кујна
 • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 • Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути

 (Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

 • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)