ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Metamorfosis - Vila Lina
Vila Lina

 

Метаморфозис е место целосно опкружено со густа иглолисна шума, која заедно со морето претставува вистинска воздушна бања. Главната декорација е централниот паркот, а плажата е песочна и километарска. Во гратчето има десетина таверни и ресторани, неколку добро снабдени супермаркети и продавници, рибен пазар, пекарница, агенција за изнајмување на автомобили и сл.
Вила ЛИНА се наоѓа во центарот на местото, на 50 м. од песочната плажа. Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана пред 2 години. Сите студија и апартмани се опремени со: кујна (со прибор за онолку лица според број на легла, фрижидер со комора, шпорет со фурна, електрично ѓезве), тоалет со туш када и фен, клима (бесплатно), ТВ (4 македонски канали) бесплатен Wi-FI интернет, гардеробер, тераси со тенди за сонце и масичка со столчиња.

 

ЦЕНОВНИК

ТЕРМИН ОД:

НОЌИ

1/3 студио

(море)

1/4 студио

(море)

1/4 апартман

(град)

1/4 апартман

(море)

22.05

7 промо

88

88

108

108

29.05

7 промо

108

108

128

148

05.06

7

168

188

228

248

12.06

7

188

228

268

288

19.06

7

228

268

308

328

26.06

7

268

308

348

368

03.07

7

308

328

368

388

10.07

7

360

380

430

460

17.07

7

370

400

450

490

24.07

7

370

400

450

490

31.07

7

370

400

450

490

07.08

7

370

400

450

490

14.08

7

370

400

450

490

21.08

7

350

370

400

460

28.08

7

310

340

370

410

04.09

7

238

278

318

348

11.09

7

198

238

258

288

18.09

7

138

158

178

218

25.09

118

118

138

148

 

НАПОМЕНИ:
* Цените се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања;
* Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).
* Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место;
* Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време;
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите;
* Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд;

ПОПУСТИ:
* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;
* Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа;
* ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти;
* Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти;

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:
* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот;

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови;
* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус;
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот;
* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање;
* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот;

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:
* 35 € возрасни
* 25 € деца од 2 – 12 години
* БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)