ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Nei Pori - Vila Georgia
Vila Georgia

НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации.

ВИЛА ГЕОРГИЈА на сама плажа, располага со 1/4 студио, апартман 1/3 + 2 со поглед према море и апартман дуплекс 1/3+1/3 за две фамилии (кревети грчки стандард), опремена кујна, ТВ, WI – FI, купатило, комфорни тераси и клима уред – (доплата по 5 € на ден по соба). Координати: 39.979100, 22.648113

 

 

НЕИ ПОРИ
Георгија

Стд

Апп

Дуплекс

ПЕРИОД

Ноќ 1/4 1/2+3

1/3+1/3

02.06-10.06

8 95 105

150

10.06-18.06

8 180 200

250

18.06-26.06

8 260 290

360

26.06-04.07

8 320 360

460

04.07-12.07

8 360 390

490

12.07-20.07

8 390 420

560

20.07-28.07

8 420 460

590

28.07-05.08

8 420 460

590

05.08-13.08

8 420 460

590

13.08-21.08

8 400 440

570

21.08-29.08

8 380 420

540

29.08-06.09

8 290 340

460

06.09-14.09

8 240 280

360

14.09-22.09

8 150 160

200

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 8 ноќевања.Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (плаќање во агенција).

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 1800 ден. (29 €) повратен билет. За деца до 14 год 1000 ден. (16.5 €)

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 – 70 год. – 400 ден. до 14 год.- 150 ден. За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти. Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време. Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената. Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 61.8 ден.).