ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
BOROVEC - Samokov 4*
Samokov 4*

Овој хотел се наоѓа во Боровец, опкружен со борова шума, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возење од Софија. 

Опис на соби:

Собите се опремени со минибар, сателитска ТВ и кади. Балконите имаат планински погледи.

Капацитет и услуга:

Панорама ресторанот во Хотел Самоков служи доручек и вечера, како и со à la carte мени. Скара терасата во близина на базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци. Во хотелот има лоби бар кој служи торти, слатки и разни коктели, како и спортски бар во близина на салата за фитнес. Хотелот располага со куглана, како и билијард и пинг - понг објекти.
Термалната област вклучува: амам, парна бања, финска сауна, бања за стопала со морска сол, Kneipp базен и дел за релаксација. Постои фитнес ценар, салон за убавина со козметички третмани и еден фризерски салон, како и затворен базен.

 

    ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.08.2023

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023  

SAMOKOV 4* BOROVEC

НОЌЕВАЊЕ СО ДОРУЧЕК

       15.12 - 22.12       11.03 - 10.04
23.12 - 29.12
24.02 - 10.03
30.12 - 05.01
06.01 - 23.02
По лице во 1/2 соба 37 € 44 € 58 € 47 €

 

SAMOKOV 4* BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

      15.12 - 22.12       11.03 - 10.04
23.12 - 29.12
24.02 - 10.03
30.12 - 05.01
06.01 - 23.02
По лице во 1/2 соба 45 € 51 € 64 € 54 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, kористење на внатрешен базен, интернет во лоби барот

Попусти и доплати:
Дете 0-4,99 – бесплатно
Дете од 5-11,99 г. на дополнително/ редовно легло  – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло - 15% попуст
Еднокреветна соба - се доплаќа 50% од цената за двокреветна соба
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 55€, дете - 33€
 
Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2 + 1 дете   (0 - 4.99г)/ (5г- 11.99г)
 
Минимум престој 4 ноќевања за цел период.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
 
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ