ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
BOROVEC - Samokov 4*
Samokov 4*

 

http://www.samokov.com/

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

15% попуст за резервации направени до 30.09.2019

10% попуст за резервации направени до 15.11.2019

                       Бонус: 5=4, 7=6 за период на престој  05.01-22.01, 07.03-31.03.2020                                          **Попустот за рани резервации  НЕ се комбинира со БОНУСИТЕ !!!      

Цените се дадени по лице на ноќ, услуга полупансион

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Туристичка такса вклучена во цена

SAMOKOV 4* BOROVEC

28.12 - 03.01

04.01 - 17.01

18.01 - 31.01

21.12 - 27.12

ПОЛУПАНСИОН

01.02 - 23.02

24.02 - 29.02

01.03 - 31.03

По лице во 1/2 соба

57,77 €

44,15 €

38,70 €

33,25 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице на ден, kористење на внатрешен базен, интернет во лоби барот

Попусти и доплати:

Дете 0-4,99 – бесплатно

Дете до 4,99 г. со еден возрасен – плаќаат како за еднокреветна соба

Дете од 5-11,99 г. на дополнително/ редовно легло  – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 15% попуст

Еднокреветна соба - се доплаќа 50% од цената за двокреветна соба

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 45€, дете - 30€

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба - 2 + 1