ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
BANSKO - Ores 5*
Ores 5*

BOUTIQUE HOTEL ORES 5*, Bansko

https://ores.bg/

Early Booking попусти

20% early bookung за резерваци направени до 30.10.2023, со целосна до 10.11.2023

10% early bookings discount apply for all bookings made till 30.11.2023 and fully paid till 10.12.2023

10% early bookung за резерваци направени до 30.11.2023, со целосна до 10.12.2023

Резевации направени со Early Booking неможат да се сменат

Тип на сместување

01.12.2023 - 22.12.2023 05.03.2024 - 16.04.2024

23.12.2023 - 28.12.2023 03.01.2024 - 04.03.2024

29.12.2023 - 02.01.2024

 

 

 

 

 

 

 

Person in Double room

68,67 €

74,12 €

111,18 €

116,63 €

134,07 €

139,52 €

Person One bedroom appartment

74,12 €

79,57 €

123,17 €

128,62 €

146,06 €

151,51 €

Person in Apartment Lux

74,12 €

79,57 €

112,27 €

117,72 €

131,89 €

137,34 €

Person in Two bedroom appartment  

67,58 €

73,03 €

107,91 €

113,36 €

124,26 €

129,71 €

Минимален престој

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

Цената вклучува

Ноќевање со појадок или Полупансион

Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања

Ски гардеробње, трансфер до гондолата (распоред на рецепција)

Интернет

Цената не вклучува

1,2 BGN по патник, се плаќа на рецепција

Максимално сместување

DBL room  2 + 1 child up to 6.99 y.o

One bedroom Apartment   2 + 2 children or 3 pax

Apartment lux - 4 pax (minimum 3 pax)

Two Bedroom Apartment  4+1 pax  

Доплати

Детско креветче 3 еур на ден ( се плаќа на лице место)

Паркинг 8 еур на ден се плаќа налице место

Дете до 1.99 се сместува бесплатно

Прво дете од 2 - 12.99 годна дополнистелно легло во апартман со 1 или 2 спални плаќа 16 еур за појадок, 22 еур за вечера

Второ дете од 2 - 11.99 год на дополнително легло во апартаман со 1 или 2 спални плаќа 16 еур за ојадок, 22 еур за вечера

Child from 2 to 6,99 on extra bed in DBL - pays 15.00 euro on BB + 5.00 euro for HB above BB

Возрасно лице на дополнително лице во апартам со една спална добива 40% попуст

Возрасно ли или дете до 12.99 на 4-то редовно легло  во апартман LUX добива 60% попуст