ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Kalithea - Vila Maria
Vila Maria

Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море.. Вилата располага со трокреветно и четворокреветни студиа, сите опремени со клима (доплата од 5еур на лице место), мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

ВИЛА МАРИЈА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќевања

1/3 стд 1ви спрат

1/4 студио 1ви спрат

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

коментар

18.05-25.05.2024

7

89

99

109

119

Промо

25.05-01.06.2024

7

119

129

149

169

Промо

01.06-08.06.2024

7

179

189

199

229

Промо

08.06-15.06.2024

7

249

259

269

309

 

15.06-22.06.2024

7

299

309

319

349

 

22.06-29.06.2024

7

349

359

379

409

 

29.06-06.07.2024

7

429

439

449

479

 

06.07-13.07.2024

7

439

449

459

489

 

13.07-20.07.2024

7

459

469

479

509

 

20.07-27.07.2024

7

519

529

539

579

 

27.07-03.08.2024

7

529

539

549

589

 

03.08-10.08.2024

7

529

539

549

589

 

10.08-17.08.2024

7

529

539

549

589

 

17.08-24.08.2024

7

529

539

529

589

 

24.08-31.08.2024

7

329

339

349

399

 

31.08-07.09.2024

7

289

299

309

369

 

07.09-14.09.2024

7

229

239

259

309

 

14.09-21.09.2024

7

189

229

199

239

Промо

21.09-28.09.2024

7

169

189

179

199

Промо

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште