ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Neos Marmaras - Vila Vaso
Vila Vaso

Неос Мармарас е едно од најпознатите туристички места на Халкидики. Остатоците од византискиот период значително се забележуваат во Мармарас, што дава денешен белег на популарна туристичка дестинација. Во текот на шеесетите години на минатиот век изграден во непосредна близина на Неос Мармарас е хотелот Porto Carras во кој се одржуваат многу познати свечености и е посетуван од многу европски и светски туристи.
Вила ВАСО се наоѓа во Неос Мaрмарас, на 30м од градската плажа.

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ Е 5 € ОД ДЕН, WI-FI   Е БЕСПЛАТНО

ТЕРМИН *19.05 *26.05 *02.06 9.06 16.06 23.06 30.06 7.07 14.07 21.07 28.07 4.08 11.08 18.08 25.08 *01.09 *08.09 *15.09 *22.09
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Студио 1/3
бр. соба 9,14
max.3 лица
109 129 149 299 359 399 429 459 459 459 459 459 429 399 379 169 159 139 99
Студио 1/3
бр.соба 5,6
max.3 лица
поглед море
109 139 159 329 369 409 439 469 469 469 469 469 439 409 389 179 169 149 109

НАПОМЕНИ:

 • За рана резервација се уплаќа аванс од 50% веднаш, остатокот 21 ден пред поаѓање.
 • Попустите за рана резервација не важат за пакет аранжманите (термините означени со ѕвездичка)
 • Превозот ги остава патниците до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане.
 • Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денари (1€ = 62ден).
 • За уплата за два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • На акциски попуст или на смена со ѕвездичка на втората смена не се одобрува попуст за два последователни термини.
 • Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник не се менува цената на веќе договорените услуги.
 • Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови на патување.
 • За валидна резервација се смета само резервација со уплата на 30% од вкупната вредност на аранжманот.
 • Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна 21 ден пред поаѓање.
 • Во случај на веќе уплатен аранжман со попуст или рана резервација, средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето.
 • Во случај на направена штета во студијата, сопственикот на вилата има право да наплати на лице место за истата.
 • Агенциајата не е одговорна за квалитетот и брзината на интернет конекцијата.
 • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 1,5 € ОД НОЌ ЗА СТУДИО И ЗА АПАРТМАН
 • Апартманите и студијата немаат крпи за лице и тело, тоалетна хартија и сапун.
 • Користење на клима е со доплата 5€ на ден, WI-FI е бесплатно.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

 • 45 € за возрасни – повратна карта;
 • 35€ за деца до 12 години – повратна карта;
 • 30 € за возрасни или деца – карта во еден правец
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште
ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 03:15 часот наутро
Скопје Спортска сала Борис Трајковски 04:00 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:30 часот наутро
Штип Нова Пошта 04:00 часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 05:00 часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 06:00 часот наутро
ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР - 25 € ПО ЛИЦЕ - ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА
Прилеп Бензинска пумпа Лукоил 04:00 часот наутро
Битола Спортска сала 03:15 часот наутро

ВИЛА “ВАСО“ ОПИС НА СТУДИЈА

ПРВИ КАТ
СТУДИО БР.5 1/3 3ЛИЦА
Студиото располага со еден дупол кревет стандарден за спиење за две лица и еден поединечен кревет стандарден за спиење за едно лице, плакар за алишта, тв, клима уред. Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер, решо со две рингли. Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици и има поглед на море.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО БР.6 1/3 3ЛИЦА
Студиото располага со еден дупол кревет стандарден за спиење за две лица и еден поединечен кревет стандарден за спиење за едно лице, плакар за алишта,тв, клима уред. Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер, решо со две рингли. Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици и има поглед на море.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

ВТОРИ КАТ
СТУДИО БР.9 1/3 3 ЛИЦА
Студиото располага со еден дупол кревет стандарден за спиење за две лица и еден поединечен кревет стандарден за спиење за едно лице, плакар за алишта,тв,клима уред. Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер, решо со две рингли. Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици. Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО БР.14 1/3 3 ЛИЦА
Студиото располага со еден дупол кревет стандарден за спиење за две лица и еден поединечен кревет стандарден за спиење за едно лице, плакар за алишта,тв,клима уред. Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер, решо со две рингли. Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици. Студиото располага со стандардно купатило и вц.