ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Kalithea - Vila Poseidon
Vila Poseidon

ВИЛА ПОСЕИДОН - КАЛИТЕА

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. Четворокреветните студија  располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и две единечни стандардни легла, или две дупли потесни легла во собите кој гледаат према градина, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима и  wi-fi. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на втор кат со страничен поглед на море, и две студиа со поглед на градина кое се наоѓаат на втор кат.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

ВИЛА ПОСЕИДОН - КAЛИТЕА

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА

Термини

Ноќ.

1/4  (студио за 4 лица) приземје или поглед градина

1/4  (студио за 4 лица) страничен поглед море

Коментар

22.05-29.05.2021

7

215

227

Промо цена

29.05-05.06.2021

7

251

263

Промо цена

05.06-12.06.2021

7

329

340

 

12.06-19.06.2021

7

406

417

 

19.06-26.06.2021

7

439

450

 

26.06-03.07.2021

7

505

527

 

03.07-10.07.2021

7

527

560

 

10.07-17.07.2021

7

593

604

 

17.07-24.07.2021

7

593

604

 

24.07-31.07.2021

7

593

604

 

31.07-07.08.2021

7

593

604

 

07.08-14.08.2021

7

593

604

 

14.08-21.08.2021

7

593

604

 

21.08-28.08.2021

7

505

538

 

28.08-04.09.2021

7

450

483

 

04.09-11.09.2021

7

351

373

 

11.09-18.09.2021

7

296

307

 

18.09-25.09.2021

7

215

227

Промо цена

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

ВИЛА ПОСЕИДОН - КAЛИТЕА

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА

Термини

Ноќ.

1/3  (студио за 3 лица)

1/4  (студио за 4 лица) приземје или поглед градина

1/4  (стд за 4 лица) страничен поглед море

Коментар

23.05-30.05.2021

7

167

179

191

Промо цена

30.05-06.06.2021

7

215

227

239

Промо цена

06.06-13.06.2021

7

285

296

307

 

13.06-20.06.2021

7

362

373

384

 

20.06-27.06.2021

7

395

406

417

 

27.06-04.07.2021

7

461

472

494

 

04.07-11.07.2021

7

483

494

527

 

11.07-18.07.2021

7

549

560

571

 

18.07-25.07.2021

7

549

560

571

 

25.07-01.08.2021

7

549

560

571

 

01.08-08.08.2021

7

549

560

571

 

08.08-15.08.2021

7

549

560

571

 

15.08-22.08.2021

7

549

560

571

 

22.08-29.08.2021

7

450

472

505

 

29.08-05.09.2021

7

395

417

439

 

05.09-12.09.2021

7

307

318

340

 

12.09-19.09.2021

7

263

287

299

 

19.09-26.09.2021

7

167

179

203

Промо цена

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ