ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
BOROVEC - Hotel Flora 4*
Hotel Flora 4*

Хотелот FLORA  4* се наоѓа во Боровец, на само 50 метри од ски лифтот. Спа центарот на хотелот нуди сауна, парна бања и затворен базен за време на зимската сезона.

Капацитет и услуга:

Поставени во 2 поврзани згради и 5 апартмантски згради, собите и студијата се со дрвени подови и балкони, со кабловска телевизија, бањи со тушеви и тоалетен прибор.  Бесплатен Wi-Fi на јавни места. Во а la carte ресторанот се служи традиционална бугарска и интернационална кујна.

Оддалеченост од центарот: 100 m

 

  ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

 -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.10.2023  

 Бонуси: 7=6 за период на престој 01.12-23.12.2023, 16.03-30.04.2024

Бонусот НЕ СЕ комбинира со попустот за рани резервации

FLORA  4*

BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

24.12 - 03.01
04.01 - 15.03

18.12 - 23.12

16.03 - 31.03

 

01.12 - 17.12

 

01.04 - 30.04 

По лице во Студио 96 € 80 € 70 € 63 €
По лице во Апартман 106 € 89 € 78 € 69 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера по лице,  користење на внатрешен базен, сауна, парна бања.

Попусти и доплати:
Дете 0-1,99 – бесплатно
Прво дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – бесплатно
Второ дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни во студио/апартман  – 60% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30 % попуст
Новогодишна вечера (задолжително) – 95 евра за возрасен и 45 евра за деца 2-11,99г

Капацитет на сместување:

Студио -  2+1 
Апартман  - 2+2, 3+1 или 4 возрасни
 
Минимум престој во период 24.12.2023-03.01.2024 е 4 ноќевања.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ