ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2020 - ЕГИПЕТ
Белград

термин: 30.12 - 2ноќи | 99€ / 6.150мкд

Б Е Л Г Р А Д

 сместување во хотел Srbija 3* 
Tермин: 30 декември 2019 | 3 дена / 2 ноќи со aвтобус  |  разглед на Белград со водич | посета на Ушче

 

1ден/ 30.12 (понеделник) ШТИП - ВЕЛЕС - СКОПЈЕ - КУМАНОВО - БЕЛГРАД

Поаѓање од Штип во 00:30 часот (пред Стадионот-нова пошта). Од Велес во 01:15 часот (бензиска Макпетрол-кружен тек на влезот во Велес). Од Скопје во 02:00 часот (пред VIP хотел наспроти Саем). Куманово 02:45 часот, (бензиска Макпетрол-автопат). Ноќно патување кон Белград со попатни паузи и царински формалности. Пристигање во Белград околу 10 часот. Организиран панорамски разглед на Белград со водич со посета на: Црква „Св. Сава“, Собрание на Белград и Србија, црква „Св. Марко“, споменик на кнез Михајло, стадионот на ФК Црвена Звезда, куќата на атрактивната балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ, потоа атрактивниот дел на градот - Дедиње како и куќата на цвеќето каде се наоѓа гробот на Јосип Броз Тито. Пешачки разглед на тврдината Калемегдан и прошетка по најпознатата белградска улица - Кнез Михајлова. Сместување во хотел Srbija 3*. Слободно време за одмор или индивидуална прошетка. Ноќевање.

 

2ден/ 31.12 (вторник) БЕЛГРАД - НОВИ САД - БЕЛГРАД ***ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА 2020***

Појадок. После појадокот организиран факултативен излет до Нови Сад. Разглед на градот: Улицата на Јован Ј. Змај, Дунавската улица - пешачка трговска зона, Владичанскиот двор, плоштадот со Градското собрание и католичката црква, Петроварадинската тврдина… Во попладневните часови враќање во Белград околу 16 часот. Слободно време за одмор. Вечерта, организиран бесплатен трансфер од хотел до центар на Белград и обратно за дочек на Нова 2020 Година на Плоштад. Ноќевање.                                   

 

3ден / 01.01 (среда) БЕЛГРАД - МАКЕДОНИЈА

Појадок. После појадокот одјавување од хотел. Се упатуваме кон трговскиот центар Ушче. Слободно време за кафе, шопинг, прошетка.. во договореното време, поаѓање кон Македонија. Пристигнување во вечерните часови.

 

Цена на аранжманот: 99€ / 6.150мкд
за уплата до 10.11.19: 89€ / 5.520мкд

доплата за еднокреветна соба +1.240мкд

 Во цената на аранжманот е вклучено:

- превоз на наведената релација со туристички автобус;
- разглед на Белград со локален водич;
- 2 ноќевања со појадок  во хотел Srbija 3* во Белград;
- организација и реализација на патувањето со придружник од агенцијата;
- посета на шопинг центар Ушче.

Во цената на аранжманот НЕ е вклучено:

- факултативна посета на Нови Сад  750мкд (пријавување во агенција при резервација / мин. 35 пријавени за реализација);
- туристичка такса 200мкд по лице за цел престој  (се плаќа во агенција при резервација);
- здравствено патничко осигурување - 100мкд по лице (без франшиза) - НЕ Е задолжително! 

Напомена:

  • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 45 патници;
  • За овој аранжман може да се патува и со лична карта;
  • За реализација на факултативата Нови Сад потребно е мин. 35 пријавени лица;
  • За патување со сопствен превоз - 10€ од цената;
  • Уплата исклучиво во денари.

 Забава и инфо за клубови и ресторани во Белград  кликнете овде

Опис на хотел  SRBIJA 3*

Хотелот се наоѓа во областа Шумица на само 5km од центарот на градот. Има одлична поврзаност со центарот на градот со градски превоз. Располага со 302 дво и трокреветни соби со вкупно 650 легла на 17 ката каде се наоѓа и еден од рестораните каде се служи појадокот со прекрасен поглед на целиот град. Комплетно е реновиран во 2005 година. Секоја соба има ТВ со сателитска, минибар, клима, Wi Fi интернет-бесплатен, голем лоби бар, рецепција. 

   
 

 Новогодишна програма во БЕЛГРАД

Program za doček Nove godine u Beogradu trajaće tri dana, od 30. decembra do 1. januara. Koncipiran je tako da 30 decembar nastupe imaju di-džejevi, 31 decembra program je prilagođen mladima, tu će biti najveće zvezde koje će i privući najviše publike, a 1. januara će biti organizovan koncert klasične muzike.
Manifestacija pod sloganom „Zaokruži Beograd”, traje od 1. decembra do 31. januara 2019.
Za doček Nove godine ispred Narodne skupštine nastupiće „Bajaga i instruktori”, Haris Džinović, Saša Kovačević i Dejan Petrović, dok će 30 decembra nastupiti sastavi „Rudimental”, SARS i britanski sastav „Stereo MC s”