ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
BANSKO - Regnum 5*
Regnum 5*

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД 30.01-12.02.2020

ПОПУСТОТ ВАЖИ САМО НА УСЛУГА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК


Apart Hotel Regnum 5*, Bansko

www.regnum.bg

25% попуст за резервации до 31.10.2019 и целосна уплата до 05.11.2019

18% попуст за резервации до  21.11.2019 и целосна уплата до 25.11.2019

Дополнителни попусти , валидни за резервации направени после 22.11.2019

7=6, 10=9, 14=12 за престој во период  01.12.2019 - 26.12.2019 и 02.01.2020 - 12.04.2020

Попустите не се комбинираат

тип на сместување

27.12.2019 01.01.2020

ноќевање со појадок

20.12.2019 - 26.12.2019

02.01.2020 - 09.01.2020

ноќевање со појадок

10.01.2020 - 29.02.2020

ноќевање со појадок

01.12.2019 - 19.12.2019 01.03.2020 - 12.04.2020 ноќевање со појадок

апартман со една спална за 2 лица                       

212,55 €

176,58 €

141,70 €

119,90 €

апартман со една спална поглед планина за 2 лица

218,00 €

183,12 €

147,15 €

125,35 €

апартман со една спална  Deluxe за 2лица

223,45 €

185,30 €

152,60 €

130,80 €

апартман со една спална Deluxe  поглед планина за 2 лица

228,90 €

195,11 €

158,05 €

136,25 €

апартман со две спални за 4 лица

390,22 €

305,20 €

228,90 €

197,29 €

апартман со две спални Deluxe за 4 лица

403,30 €

305,20 €

239,80 €

207,10 €

King Suite                                   апартман со две спални за 4 лица

599,50 €

436,00 €

365,15 €

327,00 €

второ дете до 9.99г на дополнително легло

28,34 €

20,71 €

17,44 €

14,17 €

возрасен на дополнително легло

52,32 €

42,51 €

35,97 €

28,34 €

Во цената е вклучено

ноќевање со појадок за лица сместени на редовно легло

бесплатно користење на внатрешен базен со детски дел, финска сауна, парна бања, хамам, релакс зона, фитнес

користење на џакузи , по претходен распоред според број

ски гардеробер

интернет, сеф во апартманите

детско катче,анимација за деца 4-14

трансфер до првата станица на Гондолата по распоред на рецепција

надворешен паркинг ( во зависност од слободни места )

минимум престој 5 ноќи во период 27.12.2019 - 01.01.2020

мин престој 3 ноќи во период  21.12.2019 - 26.12.2019

мин престој 3 ноќи во период 02.01.2020 -  12.04.2020

максимум сместување

апартман со една спална  - 2 возрасни

апартман со една спална  Deluxe 2 возрасни +2 деца/ 3 возрасни

апартман со 2 спални  -4 возрасни+1 дете/ 5 возрасни

King Suite - 4 adults

Попусти

Прво дете 0 - 9.99 г на дополнително легло со 2 возрасни- бесплатно на база ноќевање со појадок

Доплати

вечера - 9.5еур за возрасни на ден, 5еур на ден за лица 3- 9,99год

апартман со балкон 12еур на престој

Посета на Regnum Термална Бања - 7.5еур за возрасни на ден  3.5 еур на ден за деца 3- 9,99год  Во цената е вклучено користење на 2 надворешни базенисо термална вода, надворешно џакузи, сауна, парна бања, трансфер по распоред на рецепција