ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
BANSKO - Regnum 5*
Regnum 5*

Apart-hotel Regnum 5* Bansko е сместен во подножјето на Пирин планина, на 400 м од гондолата и 900 м од центарот на Банско.

Содржи: спа центар /сауна, парна бања, базен, детски базен, отворен базен /сезонски/, џакузи, солариум/, ресторан, теретана, игрална за деца и игралиште, отворен паркинг, подземна гаража, бежичен интернет, бар, бутици и сувенирници во хотелот, фризерско-козметички салон, библиотека, градина со скара, билијар, пинг-понг, пикадо, аква-парк /сезонски/, ски остава, изнајмување на ски опрема, ноќен клуб, менувачница. 

Соби: клима, мини-бар, сеф, ТВ, телефон, фен, бањарка, фрижидер, ел. бокал, бежичен интернет, чајна кујна /освен во Џуниор суит/
 
 
 

30% попуст за резервации за престој до 24.01

REGNUM 5*

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

28.12-03.01.2024 22.12-26.12.2024

04.01-08.01.2024

25.01-25.02.2024

09.01-24.01.2024

26.02-17.03.2024

01.12-21.12.2023

18.03-14.04.2024

Junior Suite - за 2 лица 240€ 189€ 156€ 129€
Executive Suite - за 2 лица 256€ 200€ 167€ 139€
Executive suite with mountain view  - за 2 лица 262€ 206€ 173€ 145€
Executive Deluxe suite - за 2 лица 268€ 211€ 178€ 151€
Executive Deluxe suite with mountain view - за 2 лица 274€ 217€ 184€ 156€
Grand Suite -  за 4 лица 462€ 363 280€ 247€
Grand Suite with mountain view за 4 лица 467€ 368€ 285€ 252€
Дете од 0 - 6.99 бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно
Дете од 07 - 12.99 на дополнително легло 39€ 34€ 29€ 23€
Возрасен на дополнително легло 78€ 73€ 56€ 39€
Во цената е вклучено : ноќевање со појадок, користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер,транспорт до ски гондолата, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
 
Попусти и доплати:
 
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) : ресторан РЕГНУМ  110€ - возрасен, 55€ дете  12-16 г., 35€  дете 6-12 г., 20€ дете 3-6г, ресторан БОСФОР - 160€  возрасен, 85€ дете  12-16 г., 45€ дете 6-12 г., 25€ дете 3-6г 
Вечера:  возрасен 28€, дете 7-12,99г. 17€
Доплата за suite со балкон 10€ за цел престој 
Доплата за користење на Regnum Banya Termal complex: возрасен – 8€, дете 4-11 год.- 5€
При резервација на 5 и повеќе ноќевања - БЕСПЛАТНО користење на Regnum Banya Termal complex
 
Капацитет на сместување:
Junior suite - 2 возрасни
Executive suite -  2 возрасни + 1 дете до 12,99 год
Executive deluxe suite -  2 возрасни + 2 деца до 12,99 год
Grand suite -  4 возрасни + 2 деца до 12,99 год или 5 возрасни
 
Минимум престој 3 ноќевања во период 04.01-08.01.2024, 25.01 - 25.02.2024.
Минимум престој 4 ноќевања во период 27.12-03.01.2024
Минимум престој за викенд е 2 ноќевања
 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ