ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2020 - ЕГИПЕТ
Малта

DUBAI 

НОВА ГОДИНА 2020

 

8 ДЕНА / 7 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ  ПРЕВОЗ
Дубаи, град на луксузот, раскошот, рај од иднината кој ве чека да го откриете...

 

Во цената се вклучени следните услуги

· Билет со авиокомпанија  FlyDubai Airlines  директно од Скопје – Дубаи - Скопје ( по лице со 20 кг вклучен багаж)

· Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром во Дубаи

· 8 дена, 7 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок

· Полудневен разглед на Дубаи со трансфер и водич

· Аеродромски такси

· Асистенција на аеродром во Дубаи

Во цената не се вклучени следните услуги

· Факултативни екскурзии

· Патничко и здравствено осигурување

· Таксата за престој се плаќа директно:

o 4 - 5 еур / за соба на ден за хотел 5*

o 3 - 4 еур / за соба на ден за хотел со 4*

o 2 - 3 еур / за соба на ден за хотел со 3*

· Екстра трошоци во хотел  ( Телефон,Ручек & Вечера, Минибар, пијалоци )

· Виза за влез во Дубаи 85 еур,потребен скениран пасош и фотографија во боја

Цена

999€

61.738 мкд

СО
ПОЈАДОК

 

7

 

ПАКЕТ АРАНЖМАН 8 ДЕНА / 7 НОЌИ

ХОТЕЛ

Локација

Тип на соба

1 / 2 Соба

1 / 1 Соба

3то лице

Бебе
(0 - 1.99)

Дете
(2 - 5.99)

Дете
 (6 - 11.99)

Arabian Park 3*

Bur Dubai

Classic room

999

1379

N/А

100

N/А

N/А

Deluxe room

1039

1429

1039

100

600

1039

Ibis One Central 3*

World Trade Center

Standard room

1039

1359

N/А

100

N/А

N/А

Grand Excelsior Deira 4*

Deira

Classic room

1069

1479

1069

100

600

1069

Excelsior Hotel Downtown 4*+

Deira

Classic room

1069

1479

1069

100

600

1069

Radisson Blu Media City 4*

Media City

Superior room

1159

1659

N/А

100

600

N/А

Media Rotana 5*

Al Barsha

Classic room

1349

2009

1349

100

600

1159

g g

ДАТУМИ НА ЛЕТОВИ

Поаѓање (Скопје – Дубаи) / 13:05

Враќање (Дубаи - Скопје) / 09:15

26.12.2019

02.01.2020

 

ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

Екскурзии

Време на траење

Цена по лице

Опис

Desert Safari

5 часа

50 EUR

Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци (безалкохолен)

Dhow Cruise Creek/Marina

2 часа

50 EUR/75EUR

Трансфер,Крстарење со брод, вечера со вклучени  пијалоци (безалкохолни)

Abu Dhabi City Tour

Целодневна

75 EUR

Целодневна,минимум 10 лица, вклучен трансфер, без ручек

Burj Khalifa & Dubai Mall

 

75 EUR

Влезница +трансфер

Miracle garden

 

38 EUR

 

Aquawenture Water Park

 

90 EUR

Влезница со вклучен трансфер

Global Village

 

35 EUR

Влезница со вклучен трансфер

Helicopter Tour 17 min

 

210 EUR

 

Важна напомена:

  • Цените се изразени во евра, по патник. Плаќање исклучиво во денари 1 eur- 61.8 мкд
  • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
  • За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.
  • Останатите општи услови на патување  на Фибула Ер Травел и СКТМ важат,освен горенаведеното
  • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска