ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
BOROVEC - Radina's Way 4*
Radina's Way 4*

Локација: Хотелот се наоѓа во прекрасна борова шума на само 2 км од ски терените на Yastrebets.

Капацитет: двокреветни соби, стандардни и луксузни апартмани

Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон,бања со туш.

Содржини: ресторан, ресторан а ла карт, лоби бар, спа центар, фитнес, базен, сауна, парна бања, џакузи, соба за релаксација, масажа, детски клуб, библиотека, градина,  паркинг, шатл бус до терените, ски гардероба, школо за скијање, бесплатен wi-fi  …

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2023

Бонус: 6=5, 7=6 за период на престој од 01.12.-23.12.2023, 02.01-20.01.2024, 04.03 - 23.03.2024 
Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации 

RADINAS WAY 4*  BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

 

01.12. - 21.12

 

22.12 - 29.12

30.12 - 01.01
02.01- 03.03

04.03 - 31.03

По лице во 1/2 соба 48 € 61 € 95 € 73 € 51 €
По лице во dbl large room 52 € 73 € 106 € 84 € 56 €
По лице во апартман  Suite 56 € 79 € 112 € 89 € 61 €
По лице во апартман  Suite deluxe 61 € 84 € 123 € 95 € 67 €

 Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, џакузи, интернет, ски гардероба, трансфер до ски лифтовите 

Попусти и доплати:
- Дете 0-1,99 – бесплатно
- Прво дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – 90% попуст
- Второ дете од 2-11,99 г. на дополнително легло со двајца возрасни – 60% попуст 
- Трет возрасен на дополнително легло – 20 % попуст
- Новогодишна вечера (задолжително) – 105 евра за возрасен и 40 евра за деца до 11,99 год
 
Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год
Двокреветна соба Large -  2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни
Апартман Suite - 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни + 1 дете до 11,99год
Апартман Suite deluxe - 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или 3 возрасни
 
Минимум престој во период 28.12.-02.01.2024 е 3 ноќевања.
Минимум престој 2 ноќевања за цел период.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ