ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Хотели на закуп - Toroni Blue Sea 3* (Old wing)
Toroni Blue Sea 3* (Old wing)

Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на плажата во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики.

Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, фитнес, мини маркет, SPA центар ...
Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна категорија.
Главна зграда **** > 45 соби со поглед на базен и море. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, клима, сателитска ТВ телефон, мини бар ...
Депанданс (Old wing **+) > студио-соби на приземје, 1 и 2 кат. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, мини бар, ТВ, клима уред ...
Плажа: песочна плажа со beach bar
Услуга: полупансион (појадок и вечера)

HOTEL TORONI BLUE SEA "Old Wing" **+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СИТОНИЈА

 

месец

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

ТОРОНИ

услуга

термин

23

30

6

13

20

27

4

11

18

25

1

8

15

22

29

5

12

19

 

 

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

цена по лице за 7 ноќевања

 

DBL GF (2+1) economy

164

164

210

228

254

264

264

277

283

283

283

283

283

244

228

228

182

164

HB

DBL (2+1) standard

182

182

225

242

271

283

283

302

310

310

310

310

310

261

242

242

199

182

 

DBL (2+2) standard

182

182

225

242

271

283

283

302

310

310

310

310

310

261

242

242

199

182

за 1 дете 0-11,99 г. -100% / за 2 дете 2-11,99 г. -60% / за 3 и 4 возрасен 12+ г. -40%

Собите се наоѓаат во анекс зградата на хотелот - "Old Wing"**+; DBL GF (economy) на приземје ; DBL 1F / 2F (standard) на прв и втор кат DBL(2+1): 1 брачен + 1 единечен кревети или 3 единечни кревети; DBL(2+2): 1 брачен + 1 единечен кревет + помошен кревет

 

Легенда: RO - ноќевање, BB - ноќевање со појадок,  HB - полупансион (појадок и вечера)

Цените се дадени по лице, за сместување на минимум 2 возрасни лица во соба.

Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

* Во основните цени не се пресметани попусти. Цената со попуст за рани резервации е дадена во редот под основната цена (со црвена боја)

* За резервација потребна е уплата од мин. 30% од вкупната цена, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 15 дена пред почетокот на аранжманските услуги 

 *** (Освен за резервации СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА, кога условите се дефинирани поинаку, според забелешката подолу) ***

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

* Сместување во избраниот хотел со услуга по избор според табелите: 7 полупансиони (појадок и вечера). 

* Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

* Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на рецепција по пристигнување (check in) во објектот.

* Превоз до местото на избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите).

* Задолжително патничко осигурување.

* Услуги како користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во деталните описи на хотелот. 

* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци....

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:

Цена на повратен автобуски превоз:  35 EUR (20 EUR за дете 02 до 12 год.)

Термини за автобуски превоз до СИТОНИЈА (според табелата)

Места и сатница на поаѓање:

- Скопје, во  04.00 ч.  (паркинг спроти хотеl Holiday Inn")

- Велес, во  04.30 ч.  (бензиска пумпа, мотел Македонија)

- Неготино, во  05.00 ч.  (бензиска пумпа "Макпетрол")

- Смоквица, во  05.30 ч.  (бензиска пумпа "BWO петрол")

- Гевгелија, во  06.00 ч.  (бензиска пумпа, граничен премин)

Поаѓање од Грција: 

- Истите денови попладне

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање, а се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 

* Бројот на лица кои се сместуваат во собите, треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето-агенцијата. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 

* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и во објектот на престој.

* Цените со попуст, важат за резервации со минимум 50% уплата од износот во периодот на попуст.

* При резервација на аранжман е потребна уплата од минимум 2.000 мкд. Останатиот дел од износот (до 50% од цената на аранжманот), треба да се доплати најдоцна до 31.март 2021 година. 

- Доплатата на вкупниот износ од договорената цена на аранжманот, се врши до 3 недели пред датумот на патување. Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето. 

* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 

* Во случај на објавување на т.н. "Last Minute" специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.  

* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување. 

Препорачуваме “Осигурување од ризик - отказ на аранжман“ !

НАПОМЕНA:

- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:

- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање

- 3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање

- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање