ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Polihrono - Vila Reall
Vila Reall

Вила Reall Apartmani се наоѓа на 200м од плажа, во центарот на Полихроно, уличката која од црвата се спушта кон плажа, т.е до Хотел Посеидонио (види мапа). Вилата располага лукс студија и апартмани  лоцирани на 3 спрата и приземје, ново отворена во јуни 2019та, и 2020 реновирана и проширена со дополнителни капацитети.  Собите располагаат со клима(вклучена во цена) + wifi (за брзината и јачината на интернетот ЈК Травел не презема одговорност) сите соби имаат ТВ, кујна, фрижидер, сопствен тоалет. Во нејзина близина е пешачката улица каде што има многубројни ресторани, кафетерии, бич барови, продавници за сувенири итн.

Опис на соби:

1/2 – двокреветно студио – се наоѓаат на 1ви спрат (2 единечни душеци споени во брачно легло)

1/2+1 студио со еден брачен кревет + 1 софа (погодна за деца до 14год) балкон со поглед на море

1/3 – трокреветно студио се наоѓа на 2ри спрат (еден брачен кревет и еден единечен)

1/3+1 студио – се наоѓа на 2ри спрат (еден брачен кревет и еден единечен, кој има фиока и се отвара како дополнително легло)

1/3+1 едно спален апартман – се наоѓат на 1ви и 2ри спрат (еден брачен кревет и еден единечен, кој има фиока и се отвара како дополнително легло)

1/4 апартман на приземје е апартман со една спална и дневен престој со 2 единечни легла , во истиот простор се наоѓа и кујната

1/4 апартман со поглед на море, се едноспални апартмани лоцирани на 3ти спрат, имаат едно брачно легло и 2 единечни легла

1/4+1 апартман, е едноспален апартман лоциран на 1ви спрат, има еден брачен кревет, еден единечен кревет и плус софа која има фиока и може да се смести и 5то лице

1/5 апартман со една спална со еден брачен кревет и 3 единечни легла, лоциран на 2ри спрат

 

 

РЕАЛ АПАРТМАНИ - ПОЛИХРОНО

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/2  (студио за 2 лица)

1/2+1софа Поглед море (3лица)

1/3 студио за 3 лица

1/3+1  (студио за 4 лица)  

1/3+1 апп за 4 лица

1/4 апартман на призмје

1/4 апартман пог. море

1/4+1 апп за 5 лица

1/5 апартман за 5 лица

Промо цени

23.05-30.05.2021

7

98

120

120

142

153

164

186

197

208

Промо

30.05-06.06.2021

7

120

153

153

175

186

208

230

241

252

Промо

06.06-13.06.2021

7

191

215

215

239

263

287

335

359

371

 

13.06-20.06.2021

7

263

287

287

311

323

347

371

407

431

 

20.06-27.06.2021

7

359

371

371

395

419

443

467

491

527

 

27.06-04.07.2021

7

407

431

431

467

491

503

551

587

611

 

04.07-11.07.2021

7

467

467

467

491

503

515

587

611

647

 

11.07-18.07.2021

7

491

503

503

515

539

551

611

647

683

 

18.07-25.07.2021

7

527

539

539

551

575

587

659

695

719

 

25.07-01.08.2021

7

527

539

539

551

575

587

659

695

719

 

01.08-08.08.2021

7

527

539

539

551

575

587

659

695

719

 

08.08-15.08.2021

7

527

539

539

551

575

587

659

695

719

 

15.08-22.08.2021

7

527

539

539

551

575

587

659

695

719

 

22.08-29.08.2021

7

479

491

491

515

551

563

659

671

683

 

29.08-05.09.2021

7

419

455

455

467

491

515

587

623

647

 

05.09-12.09.2021

7

311

359

359

371

395

419

479

515

539

 

12.09-19.09.2021

7

251

311

311

335

359

371

443

467

491

 

19.09-26.09.2021

7

175

197

197

208

230

252

307

329

340

Промо

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ