ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Ammoudia & Kanali - Vila Lazos - Kanali
Vila Lazos - Kanali

КАНАЛИ – Убаво место помеѓу Парга и Превеза, а на 20 км од Лефкада, на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, долга песочна плажа,кафе – барови, ресторани и таверни…Со прекрасната песочна плажа а со близината на Парга,Лефкада и Превеза-Канали  претставува  вистинско место за прекрасен фамилијарен одмор за туристите.

ВИЛА ЛАЗОС – на околу 90 м. од плажа, располага со 1/2+2 аппартман (спална соба со 1 дупли + дневна со кујна со 2 кревети, со опремена кујна, купатило, тв, WI–FI, клима и 1/3+2 аппартман со голема кујна со дневна, во која има 2 поединечни кревети + спална со еден дупли и еден поединечен кревет, со кујна,ТВЦ, тв, WI-FI, големи тераси и 1 дуплекс апп. на приземје 1/2+1/2+3, погоден за 2 фамилии со 2 спални со по 2 кревети кујна и дневна каде има можност за спиење на 3 деца. Клима вклучена во цената. Координати: 39.068306, 20.690722

 

Вила ЛАЗОС

 

ПЕРИОД

НOЌ

1/2

АПП

1/3

АПП

1/2+2

АПП

1/3+2

Дуплекс апп. 1/2+1/2+3

06.06-14.06

8

90

100

110

120

140

14.06-22.06

8

160

170

180

190

240

22.06-30.06

8

220

230

240

250

340

30.06-08.07

8

260

270

280

290

400

08.07-16.07

8

300

310

320

330

440

16.07-24.07

8

320

330

340

350

480

24.07-01.08

8

340

350

360

370

520

01.08-09.08

8

340

350

360

370

520

09.08-17.08

8

340

350

360

370

520

17.08-25.08

8

320

330

340

350

480

25.08-02.09

8

240

250

260

270

380

02.09-10.09

8

160

170

180

190

260

10.09-18.09

8

110

120

130

140

160

18.09-26.09

8

80

90

100

110

140

Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра (61,8 ден.) за наем на студиjа – апартмани за 8 ноќевања.

Автобуски превоз: Во 05:00ч.  Прилеп – КАНАЛИ  – Прилеп.

Цена за превоз: 1980 ден (32 €) повратнен билет. За деца до 14 год 1200 ден. (19.5 €).

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 до 70 год. – 400 ден. Деца до 14 год. – 150 ден.

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.

Менување на чаршави во собите во сите вили е на секои 4 дена. Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети. За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти. Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 13:00 ч по локално време