ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЦРНА ГОРА
WELLNESS & SPA - Rimska Bania 3* - с. Бања
Rimska Bania 3* - с. Бања

Цени валидни за период 11.09 - 01.11.2022https://rimskabania.com/

Цени за соба на ден – полупансион

сместување

лица

балкон

петок и сабота

недела-четврток

Еднокреветна соба

1

да

51,30 €

46,20 €

Еднокреветна соба

1

не

48,70 €

43,60 €

Двокреветна соба

2

да

87,20 €

78,50 €

Двокреветна соба

2

не

82,10 €

73,90 €

Студио

2

да

92,30 €

83,10 €

Студио

2

не

87,20 €

78,50 €

Апартман со 1 спална

2

да

100,00 €

90,30 €

Апартман со 2 спални

4

да

164,10 €

147,70 €

Допол. легло возрасен

 

 

30,80 €

27,70 €

Допол. легло дете 4-11,99 во соба

 

 

23,10 €

20,80 €

Допол. легло дете 4-11,99 во студио

 

 

23,10 €

20,80 €

Допол. легло дете 4-11,99 во апп 2 спални

 

 

23,10 €

20,80 €

Допол. легло дете 4-11,99 во апп 1 спална

 

 

15,40 €

13,80 €

 

Цените се во €, се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

 

Во центата Е вклучено:
Ноќевање;
Појадок на шведска маса;
Вечера на шведска маса или сет мени без пијалоци;
Користење на термален спа центар:
Два затворени базени со минерална вода со температура на водата од +31°C и +35°C;
Џакузи,
Сауна,
Парна бања,
Турска бања,
Јапонска бања,
Ледена соба,
Фитнес,
Простор за релаксација;
Користење на комбинирано спортско игралиште (тенис, одбојка, кошарка, фудбал);
Безжичен интернет (wifi) низ целиот хотел;
Сеф за лаптоп во секоја соба;
Корпа за бебиња во собата и детски столчиња за бебиња во ресторанот (додека има залихи);
Необезбеден паркинг со видео надзор;
Туристичка такса
ДДВ

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Пијалоци за време на оброците
Неспомнати услуги

Важно :
Дополнителниот кревет е софа или фотелја на расклопување.
Цените за викенд (петок и сабота) важат за престој од 2 или повеќе ноќевања.
За време на училишните празници и државните празници, важат цените за викенд.
Деца до 3,99 г. се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
Деца до 11,99 г. во редовно легло плаќаат цена на возрасен.
Деца под 11,99 г. не добиваат бањарка.
Пријавувањето е по 14:00 часот, одјавувањето до 12:00 часот.

Предмет на достапни соби:
Рано пријавување.
Пријавување од 08:00 до 14:00 часот – 50% од цената за ноќевање, за сместување пред 8.00 се плаќа цена за цела ноќ.
Доцна ослободување.
Одјавување од 12.00 до 18.00 часот – 50% од цената на ноќевање. По 18.00 се доплаќа цела ноќ.

Топки, тениски рекети и тениска машина – според ценовникот на хотелот.

Хотелот има вкупно 88 соби, 5 еднокреветни, 53 двокреветни соби, 2 студија, 19 апартмани стандард и 9 апартмани лукс. Минерална вода тече во чешмата и тушот во тоалетите.

АПАРТМАНИ ЛУКС
Дневна соба + две спални – спална соба со брачен кревет и соба со два разделени кревети.
Во собата: бања со туш, фен, тоалетна козметика, бањарки и крпи, кабловска телевизор, телефон, безжичен интернет, работна маса, електронски сеф за лап топ.

СТУДИО
Голема светла соба за оние кои сакаат сонце и просторност.
Во секое студио: туш, фен, тоалетна козметика, бањарки и крпи, кабловска телевизор, телефон, безжичен интернет, работна маса, електронски сеф за лап топ.
На барање, може да обезбедиме дополнително легло за спиење – софа.

АПАРТМАНИ СТАНДАРД
Еднособен апартман со поглед на Пирин и Рила, шумата или селото Бања.
Апартманите имаат спална и дневна соба и мала тераса со маса и столчиња.
Во секој апартман: туш, фен, тоалетна козметика, бањарки и крпи, кабловска телевизор, телефон, безжичен интернет, работна маса, електронски сеф за лап топ.
На барање, може да обезбедиме дополнително легло за спиење – софа.

ДВОКРЕВЕТНА СОБА
Една просторија, повеќето од собите се со тераси со маса и столици.
Во секоја соба: туш, фен, тоалетна козметика, бањарки и крпи, кабловска телевизор, телефон, безжичен интернет, работна маса, електронски сеф за лап топ.
На барање, може да обезбедиме дополнително легло за спиење – софа.

ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА
Една просторија, три од собите имаат балкони со маса и столчиња.
Во секоја соба: туш, фен, тоалетна козметика, бањарки и крпи, кабловска телевизор, телефон, безжичен интернет, работна маса, електронски сеф за лап топ.