SKI OPENING КОПАОНИК
ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
Автобуски програми - Солун - Паралија - Воден
Солун - Паралија - Воден

ДОЧЕК НА НОВАТА 2023 ГОДИНА

СОЛУН-ПАРАЛИЈА-МЕТЕОРИ-ВОДЕН

-НОВОГОДИШЕН ШОПИНГ-

 

1 ден: 31.12.2022 год. Поаѓање за Солун од Скопје на паркингот кај хотелот Вип во 05.00 часот со туристички автобус. Пристигнување во Солун околу 10.00 часот, следува панорамско разгледување на градот со посета на Виа Игнација, црквата Св. Димитрија, Римскиот форум, Белата Кула...Слободно време за индивидуални прошетки и шопинг по познатите улици Via Egnatia и Tsimitski, посета на еден од големите шопинг центри Cosmos Mediteranean ( можност да се искористат новогодишните попусти). Попладне поаѓање за Паралиа. Пристигнување и сместување во хотел. Вечерта организирана факултативна свечена Новогодишна вечера во таверна со уметничка програма на грчки песни и танци и со специјалитети на грчката кујна. Дочек на Нова 2023 година. Ноќевање.

2 ден:  01.01.2023 год. Појадок. По појадокот следи целодневен факултативен излет до манастирската населба Метеори со посета на еден од многуте средновековни манастири подигнати на високи карпи. Попатна посета на Каламбака. Попладне враќање во Паралиа. Слободна вечер или можност за реприза на новогодишната вечер во таверна. Ноќевање.

3 ден:  02.01.2023 год. Појадок. По појадокот следува слободно предпладне во Паралиа за шопинг. Околу пладне заминување за Македонија со попатна посета на водопадите во Воден. Посета на freeshop Богородица. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 99 евра (6.100 денари)

 

Во цената се пресметани следните услуги:

 • Превоз со туристички автобус на дадената релација;
 • Сместување во хотел 3* во Паралиа на база две ноќевања со појадок;
 • Организиран шопинг во Солун и Космос;
 • Разгледување на Солун;
 • Посета на водопадите во Воден;
 • Организација и пратител на патувањето

Во цената не се пресметани следните услуги:

 • Факултативен излет до Метеори 20 еур;

( минимум 30 лица пријавени за реализација)

 • Новогодишна вечера во таверна;
 • Реприза на Новогодишна вечера во таверна;
 • Влезници за посетите;
 • Патничко осигурување (задолжително)

НАПОМЕНА: За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници. За секое лице потребен е поединечен биометриски пасош; Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари. За овој аранжман важат општите услови за патување на