ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
BANSKO - Amira 5*
Amira 5*

Hotel Amira 5*, Bansko

https://hotelamira.bg/

Early Booking попусти

15% попуст за резервации до 31.10 и платени до 10.11.2022

10% попуст за резервации до 31.11 и платени до 10.12.2022

Дополнителни попусти

7=6, 10=9, 14=12 за резервации со престој во период  01.12.2022 - 26.12.2022 и 02.01.2023 - 31.03.2023

ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ и не важат за престој во период од 27.12.2022 - 01.01.2023

Период

01.12.2022 - 26.12.2022 15.03.2023 - 31.03.2023

27.12.2022 - 01.01.2023

02.01.2023 - 14.03.2023

Цена по соба на ден

Тип на сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

Ноќевање со појадок

Полупансион

Ноќевање со појадок

Полупансион

Double room for 2 pax

111,18 €

137,34 €

206,01 €

232,17 €

164,59 €

190,75 €

Studio   for 2 pax

137,34 €

163,50 €

250,70 €

276,86 €

201,65 €

228,90 €

One bedroom apartment    for  2 pax

175,49 €

201,65 €

316,10 €

342,26 €

256,15 €

283,40 €

One bedroom apartment with fireplace for 2 pax

272,50 €

298,66 €

485,05 €

512,30 €

392,40 €

419,65 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок или појадок или вечера (полупансион)

Користење на базен, финска сауна, парна баа, инфраред сауна, фитнес, џакузи

Ски гардеробер, трансфер до ски гондолата, интернет, паркинг

Максимално сместување

Double room - 2 pax

Studio - 2+1 pax

One bedroom apartment - 2+1 pax

One bedroom apartment with fireplace - 2+2 pax

Попусти

Дете до 5.99 гоод се сместува бесплатно

Дете од 6 до 11.99 год. на дополнително легло плаќа (ноќевање со појадок 41 еур(, (полупансион 54 еур)

Трето возрасно лице плаќа  (ноќевање со појадок 54 еур), (полупансион 65 еур)