ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЦРНА ГОРА
BOROVEC - Iglika Palace 4*
Iglika Palace 4*

https://iglikaborovets.com/

 

HOTEL IGLIKA PALACE 4*-BOROVETS

Локација: во центарот на туристичкото место Боровец, на 150 метри од ски лифтовите

Капацитет: 26 двокреветни, 3 еднокреветни соби и 10 апартмани.

Хотелски содржини: ресторан, бар, паркинг под надзор, ски сервис, ски школа, фитнес, сауна, доктор, менувачница, масажа, live show.
Опременост на собите: кабелска/сателитска ТВ, телефон, бања, минибар.

 

IGLIKA PALACE 4* BOROVEC

ПОЛУПАНСИОН

16.12 - 24.12

15.01 - 28.01

05.03 - 09.04

25.12 - 02.01

11.02 - 18.02

03.01 - 14.01

29.01 - 10.02

19.02 - 04.03

По лице во dbl econony соба 

51,50 €

 75 €

 58 €

По лице во dbl standard with shower

61,50 €

83,50 €

72,50 €

По лице во dbl standard with bathub

64 €

86 €

75 €

 Студио 

3+1, 2+2

184 €

250 €

217 €

 Апартман 

4+0, 4+1, 2+3

246 €

334 €

290 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера, кафе пауза секој ден 16.00-17.00, користење на внатрешен базен, финска сауна, хербална сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби, паркинг

Попусти и доплати : 

▪ Дете до 1.99 год. на дополнително легло - бесплатно 
▪ Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло  со двајца возрасни  во dbl стандард соба - бесплатно
▪ Возрасен на дополнително легло во соба- 25% попуст 
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба - 25% попуст (не важи за Нова Година и од 12.02-18.02.2023) 

- Дополнителен кревет во студио / апартман за лица над капацитетот - возрасни - 23€, дете до 11,99г - 12€ на ден

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 85€, дете - 40€ 

Капацитет на сместување:

Dbl economy room Sector B - 2 лица

Dbl standard with shower Sector B - 2+1 лица

Dbl standard with bathuber Sector A/B - 2+1 лица

Студио - 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни

Апартман - 4 возрасни + 1 дете, 2 возрасни + 3 деца, 3возрасни + 2 деца 

 

Минимум престој во период 25.12.2022-02.01.2023 е 7 ноќевања.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ