ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
BANSKO - Evelina Palace 4*
Evelina Palace 4*

Evelina Palace 4*, Bansko
BACK

http://www.evelinapalace.eu/

Early Booking попусти

15% попуст за резервации и уплати до 31.10.2019

10% попуст за резервации и уплати до 30.11.2019

Дополнителни попусти

7=6, 8=7, 9=8; 10=9……14=12 за пристигнувања

од 01.12.2019  до 20.12.2019-попустите не се комбинираат

од 13.01.2020 до 25.01.2020  попустите не се комбинираат

после 24.02 до крај на сезона, попустите не се комбинираат

Цените се дадени по лице на ноќ, услуга ноќевање со појадок

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Туристичка такса вклучена во цена

Тип на сместување

01.12.2019 - 22.12.2019
11.03.2020 - 31.03.2020

13.01.2020– 31.01.2020
12.02.2020 -10.03.2020

23.12.2019 - 26.12.2019
03.01.2020 - 12.01.2020
01.02.2020 - 11.02.2020

27.12.2019 –02.01.2020

По лице во double room

22,35 €

24,53 €

28,89 €

52,32 €

По лице во Studio

27,80 €

29,98 €

33,25 €

57,77 €

Еднокреветна соба

37,06 €

39,24 €

46,87 €

82,84 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок

КОристење на базен, фитнес, сауна, WIFI, трансфер до ски центарот

Free indoor swimming pool, fitness, sauna

Максимално сместување

Single room - 1 pax

Double room - 2 + 1 pax

Studio - 2 + 2 pax

Доплати

ПОлупансион 9 еур за возрасен, 4.50 еур за дете од 4-13.99 год

Попусти

Дете до 3.99 год се сместува бесплатно

Дете од 3-13.99 год на дополнилтено легло плаќа 30%

Возрасно лице на дополнително легло плаќа70%