SKI OPENING КОПАОНИК
ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
BANSKO - Grand Hotel Therme 5* - с.Бања
Grand Hotel Therme 5* - с.Бања

Grand Hotel Therme 5*,  village Banya

https://grandhotel.bg/grand-hotel-terme/

Тип на сместување

20.11.2022 - 31.01.2023  Недела - Четврток

Ноќевање со појадок

20.11.2022 - 31.01.2023 Петок - Недела

Ноќевање со појадок

20.11.2022 - 31.01.2023  Недела - Четврток

All Inclusive

20.11.2022 - 31.01.2023 Петок - Недела

All Inclusive

Double Luxury room without balcony  for 2 adults

112,27 €

123,17 €

153,69 €

163,50 €

Executive room for 2 adults

123,17 €

132,98 €

163,50 €

173,31 €

Family room for 2 adults

142,79 €

153,69 €

183,12 €

192,93 €

Family suite for 2 adults

153,69 €

163,50 €

192,93 €

203,83 €

Цените не се валидни за периодот за католички божиќ и нова година

Цената вклучува

Ноќевање со појадок за две лица на база ноќевање со појадок или All Inclusive

Користење на минерален базен (39 степени), лакониум, хербална сауна, финска сауна, арома сауна, арома парна бања, надворешен базен (38 степени), интернет

Минимален престој 2 ноќи

Доплати

Локална туристичка такса од 0.70 еур по лице на ноќ

Максимално сместување

Double Luxury room without balcony  2+0 pax

Executive room with balcony 2+0 / 2+1 pax

Family room - one unit with bedroom and living room with no door between them - 2+0; 2+1 ( child up to 11.99); 2+2 ( only in case the clients accept the child up to 5.9* y.will sleep with the parents and child up to 11,99 at the sofa )

Family Suite - living room and bedroom -  2+0; 2+1 ( child up to 11.99); 2+2 ( only in case the clients accept the child up to 5.9* y.will sleep with the parents and child up to 11,99 at the sofa )

Пoпусти

Дете до 5.99 год на дополнително легло се сместува бесплатно

Дете од 6-11.99 год на дополнително легло плаќа 38 еур (ноќевање со појадок, 50 еур (All Inclusive)

Возрасно лице на дополнително легло плаќа 60 еур (ноќевање со појадок), 80 еур (All Inclusive)