Thassos - Blue Drеam Palace 5* - Tripiti

BLUE DREAM PALACE 5* THASSOS (TRIPITI)

www.bluedreampalace.gr

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2022 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.03.2023 10% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 01.12.2022 ДОПОЛНИТЕЛНИ 5% ПОПУСТ

(BLACK FRIDAY)

УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

01.05-05.06

06.06-30.06

01.07-09.09

26.09-25.09

10.09-25.09

Double Superior

46,00 €

84,00 €

113,00 €

Трето Лице

50%

50%

50%

1 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

Junior Suite up to 4 pax

64

95

134

Трето Лице

50%

50%

50%

Четврто Лице

30%

30%

30%

1 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

2 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

Suite Swim UP With Sharing Pool

80,00 €

117,00 €

158,00 €

Double Deluxe

56

99

128

Трето Лице

50%

50%

50%

1 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

Double Deluxe With Private Pool Up to 4 pax

105,00 €

216,00 €

245,00 €

Трето Лице

50%

50%

50%

1 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

2 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

Полупансион

19,00 €

19,00 €

19,00 €

Деца од 3-11.99 г.

9.50

9.50

9.50

Минимум Престој

2

3

5

Stayover tax 4 EUR ,се плаќа на лице место

Опис: ресторан,бар,паркинг,мини маркет,интернет,сала за состаноци,2 отворени базена, затворен базен, таверна,детско игралиште,сауна,амам,фитнес,тенис,пинг понг, билијард,WI-FI

Соби: САТ ТВ, телефон,клима,сеф,мини бар,фен,балкон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

1.Cancellation policy:

10-8 days before arrival 40%

7-4 days before arrival 60%

3-1 days before arrival 90%

Non-show 100%