ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Pefkohori - Vila Ageliki
Vila Ageliki

Локација:       Се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:  трикреветни студиа, четирикреветни  и петкреветни апартмани.

Опрема:           АПП - дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси. Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ, бања и две тераси. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).  Клима уред:  Доплата на лице место 3€ од ден.     

ЦЕНОВНИК   ЗА  7 НОЌИ  / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период

Бр.на ноќи

1/3  студио

1/4 АПП

1/5 АПП

   29.05 – 05.06

7

  129 € промо

    169 € промо

     189 €  промо

   05.06 – 12.06

7

        229 €

         289 €

          309 €

   12.06 – 19.06

7

249 €

         309 €

329 €

   19.06 – 26.06

7

289 €

         349 €

369 €

   26.06 -  03.07

7

        319

         379

399

   03.07 – 10.07

7

        349

         409 

429

   10.07 – 17.07

7

        379 €

         449 

469

   17.07 – 24.07

7

        409

         469 

489

   24.07 – 31.07

7

        409 €

         469 

489

   31.07 – 07.08

7

        409

         469 

489

   07.08 – 14.08

7

        409

         469 

489

   14.08 – 21.08

7

        399 

         449 €

469 €

   21.08 -  28.08

7

379 €

         439 €

459 €

   28.08 – 04.09

7

319 €

         379 €

399 €

   04.09 – 11.09

7

259 €

         319 €

339 €

   11.09 – 18.09

7

209 €

         269 €

289 €

   18.09 – 25.09

7

        159 €

         219 €

          239 €

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 9 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период

Бр.на ноќи

1/3  студио

1/4 АПП

1/5 АПП

 

   03.07 – 12.07

9

489 €

         529 €

549 €

   12.07 – 21.07

9

519 €

         569 €

589 €

   21.07 – 30.07

9

519 €

         569 €

589 €

   30.07 – 08.08

9

519 €

         569 €

589 €

   08.08 – 17.08

9

519 €

         569 €

589 €

   17.08 – 26.08

9

499

         549 €

569 €


ЦЕНИТЕ  СЕ
 ДАДЕНИ  ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН  ЗА 7 И 9 НОЌИ).

Заджолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман прекуСиндикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на 

Важат општите услови за патувањe на СКТМ !