ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Pefkohori - Vila Paradiso
Vila Paradiso

      Вила PARADISO – Пефкохори  2020

12% попуст за рана уплата до 29.02.2019

Локација:       На 20м.од  плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:   Двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија и шестткреветни апартмани.

Опрема:            Студио – одвоена опремена кујна и  соба со два или четири кревети, бања, ТВ, тераса. АПП – одделна спална соба со брачен кревет и кујна со четири кревета и опремена кујна, бања и тераса.   Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место  3 еур  од ден.Дел од собите  имаат страничен поглед море, освен студио бр.1 кое има директен поглед море( помала тераса) и возможно е да има поголема бучава од шеталиштето.

 ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ!

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / */

Период

Бр.на ноќи

   1/2 студио ниско  приземје

1/3 студио

1/4 студио

 1/6 и 1/5АПП со страничен  поглед на море

   23.05 – 30.05 

7*

49 € промо

 59€ промо

    69€ промо

       79€ промо

   30.05 – 06.06

7*

59 € промо

 69€  промо

    79€ промо

       99€ промо

   06.06 – 13.06

7*

79 €

109 €

         129 €

159 €

   13.06 – 20.06

7*

99 €

129 €

         149 €

179 €

   20.06 – 27.06

7*

119 €

149 €

         169 €

199 €

   28.06 -  05.07

7*

139 €

169 €

         189 €

219 €

   23.08 – 29.08

6*

109 €

139 €

         159 €

189 €

   29.08 – 05.09

7*

129 €

159 €

         179 €

209 €

   05.09 – 12.09

7*

109 €

139 €

         149 €

179 €

   12.09 – 19.09

7*

89

109

         119 €

149 €

   20.09 – 27.09

7*

         59

79

           89 €

119 €

СЕЗОНСКИ  ЦЕНИ  / 9 ноќи /

  Период

Бр.на ноќи

1/2 стд ниско приземје 

  1/3 студио

   1/4 студио

1/6 и  1/5АПП  со страничен      поглед на море

   28.06 – 07.07

9

359 €

         399 €

419 €

469 €

   07.07 – 16.07

9

409 €

         449 €

469 €

519 €

   16.07 – 25.07

9

449 €

         489 €

519 €

579 €

   25.07 – 03.08

9

449 €

         489 €

519 €

579 €

   03.08 – 12.08

9

449 €

         489 €

519 €

579 €

   12.08 – 21.08

9

449 €

         489 €

519 €

579 €

   21.08 – 29.08

8

399 €

         439 €

       469 €

                     509 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  /7 ноќи /

Период

Бр.на ноќи

1/2 стд ниско приземје

1/3 студио

1/4 студио

1/6 и 1/5 АПП со страничен  поглед на море

05.07 – 12.07

7

        309 €

349 €

369 €

419 €  

12.07 – 19.07

7

319 €

359 €

379 €

439 €

19.07 – 26.07

7

349 €

389 €

419 €

479 €

26.07 – 02.08

7

349 €

389 €

419 €

479 €

02.08 – 09.08

7

349 €

389 €

419 €

479 €

09.08 – 16.08

7

349

389

419

479 €

16.08 – 23.08

7

329

369

399

459 €


ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ
 СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето,четврто и петто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира  со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

 

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА AПАРМАН (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  

35 € за возрасни ,               

25 € за деца од 2 до 12 години,

Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 06:00ч. пред  Дрводекор. Враќање од  Халкидики  во 14.00 ч. локално време.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во студијата и апартманите е е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите и студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

 

Важат општите услови за патувањe на СКТМ !