ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
WELLNESS & SPA - Medite & Villas Spa 5* - Сандански
Medite & Villas Spa 5* - Сандански

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс.
Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година.
Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар.
Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество.
СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи.
Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа.

Барови и ресторани
– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.

SPA Hotel Medite 5*, Sandanski

https://meditesparesort.com/

Цени на ден за соба 18.03.2023-22.12.2023

Тип на сместување

16.03.2023 - 30.12.2023* Недела-Четврток

16.03.2023 - 30.12.2023*  Сабота и Недела

Ноќевање со појадок

Полупансион

Ноќевање со појадок

Полупансион

Double Deluxe room                               for 2 adults

116,60 €

135,30 €

125,40 €

144,10 €

Single Deluxe room                               for 1 adult

93,50 €

104,50 €

102,30 €

115,50 €

Double Deluxe room with
balcony for 2 adults

123,20 €

141,90 €

133,10 €

150,70 €

Single Deluxe room with
balcony for 1 adult

100,10 €

111,10 €

108,90 €

122,10 €

Double Premium room                 for 2 adults

128,70 €

146,30 €

137,50 €

155,10 €

Double Premium room with
balcony for 2 adults

135,30 €

152,90 €

144,10 €

161,70 €

Junior suite for 2 adults

173,80 €

201,30 €

185,90 €

212,30 €

Villa 1 bedroom for 2 adults

237,60 €

270,60 €

272,80 €

306,90 €

Villa 2 bedrooms for 4 adults

325,60 €

407,00 €

366,30 €

448,80 €

 

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

Деца до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица
Доплата за трет возрасен на дополнително легло:  31 € BB  /  49 € HB

Цената е на ден за соба и вклучува:
Појадок или појадок и вечера,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешно џакузи,
Финска сауна,
Сауна со билки,
Парна бања, амам,
Јодна соба,
Авантуристички тушеви,
Простор за релаксација,
Детско игралиште,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Неспомнати услуги

 

сместување

минимум

максимум

Де лукс

1

2 возрасни

Премиум

1

2 возрасни + 1 дете

Јуниор апартман

1

2 возрасни + 2 деца

Апартман де лукс- со 2 спални соби

1

4 возрасни + 1 дете

Вила 1 – со 1 спална соба

1

2 возрасни + 1 дете

Вила 2 – со 2 спални соби

1

4 возрасни + 2 деца

Вила 3 – со 3 спални соби

1

6 возрасни + 2 деца

Цените важат за сместување од 18.03.2023 до 22.12.2023 година, со исклучок на периодите на верски, национални и регионални празници и специјални пакети.
Хотелот го задржува правото да ги промени условите и цените.

 

Де лукс соби 30 м2
Можност за сместување на 2 возрасни лица.
Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см),
клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Премиум соба 35 м2
Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Јуниор Суит 40 м2
Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.

Апартаман Делукс 95 м2
Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет.
Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.