ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Kalithea - Vila Galini
Vila Galini

Вилата ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа во Калитеа. Располага со сопствена плажа, лежалки и чадор за секоја соба. Сите соби се со поглед на море. Вилата располага со безжичен интернет со брзина вообичаена за грчките конекции.Вилата се состои од два блока, првиот блок „Б” е со трокреветни студиjа, вториот блок „А“ е со двокреветни студија. Секоја соба има мини вц со туш, мини кујна, со решо, кујнски инвентар, фрижидер, тв, клима и тераси. Вилата е со скромен квалитет, идеална за луѓе кои сакаат мирен одмор и сместување на сама плажа. Истата е од “Ц„ категорија. Туристичката такса се плаќа во агенција, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман (220 мкд за престој од 7 дена).

ТЕРМИН

НАЕМ

1/2 студио

1/3 студио

23.05

7 ноќи

139€

149€

30.05

7 ноќи

149€

159€

6.06

7 ноќи

209€

219€

13.06

7 ноќи

269€

279€

20.06

7 ноќи

289€

299€

27.06

7 ноќи

339€

349€

4.07

7 ноќи

389€

399€

11.07

7 ноќи

399€

429€

18.07

7 ноќи

399€

429€

25.07

7 ноќи

399€

429€

1.08

7 ноќи

399€

429€

8.08

7 ноќи

399€

429€

15.08

7 ноќи

399€

419€

22.08

7 ноќи

329€

339€

29.08

7 ноќи

299€

309€

5.09

7 ноќи

239€

259€

12.09

7 ноќи

159€

179€

19.09

7 ноќи

119€

139€

НАПОМЕНИ:


Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 35€ / Еден правец 25€

Деца до 12 години 25 евра / Еден правец 20 евра.

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно.

 

Место и време на поаѓање:

- Скопје 04.00 ч. Холидеј Ин

- Велес 04.30 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)

- Неготино 05.00 ч. бензинска пумпа Макпетрол

- Смоквица 05.30 ч. бензинска пумпа BWO петрол

- Гевгелија 06.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин

 

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.


Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.