ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Kalithea - Vila Ammos
Vila Ammos

АММОС АПАРТМАНИ - КАЛИТЕА

Aммос Апартманите се од "B" категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi.

Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc  и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина 

 

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

ВИЛА АМОС - КАЛИТЕА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА

период

Ноќ.

1/3  (студио за 3 лица)

1/4  (студио за 4 лица)

1/6  (студио за 6 лица)

коментар

23.05-30.05.2021

7

69

83

100

Промо цени  

30.05-06.06.2021

7

95

107

143

Промо цени  

06.06-13.06.2021

7

142

164

175

 

13.06-20.06.2021

7

197

208

230

 

20.06-27.06.2021

7

263

285

307

 

27.06-04.07.2021

7

285

296

329

 

04.07-11.07.2021

7

296

318

373

 

11.07-18.07.2021

7

351

373

439

 

18.07-25.07.2021

7

373

395

461

 

25.07-01.08.2021

7

384

406

483

 

01.08-08.08.2021

7

395

419

505

 

08.08-15.08.2021

7

395

419

505

 

15.08-22.08.2021

7

395

419

505

 

22.08-29.08.2021

7

373

395

461

 

29.08-05.09.2021

7

252

296

395

 

05.09-12.09.2021

7

197

219

285

 

12.09-19.09.2021

7

155

191

239

Промо цени  

19.09-26.09.2021

7

95

119

155

Промо цени  

 

ВИЛА АМОС - КАЛИТЕА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА

период

Ноќ.

1/3  (студио за 3 лица)

1/4  (студио за 4 лица)

коментар

22.05-29.05.2021

7

69

83

Промо цени  

29.05-05.06.2021

7

95

107

Промо цени  

05.06-12.06.2021

7

142

164

 

12.06-19.06.2021

7

197

208

 

19.06-26.06.2021

7

263

285

 

26.06-03.07.2021

7

285

296

 

03.07-10.07.2021

7

296

318

 

10.07-17.07.2021

7

351

373

 

17.07-24.07.2021

7

373

395

 

24.07-30.07.2021

7

384

406

 

30.07-07.08.2021

7

395

419

 

07.08-14.08.2021

7

395

419

 

14.08-21.08.2021

7

395

419

 

21.08-28.08.2021

7

373

395

 

28.08-04.09.2021

7

252

296

 

04.09-11.09.2021

7

197

219

 

11.09-18.09.2021

7

155

191

Промо цени  

18.09-25.09.2021

7

95

119

Промо цени  

 

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на СКТМ