ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Хотели на закуп - Polychrono beach 3* - Polihrono
Polychrono beach 3* - Polihrono

Термин

Услуга

Double

Triple

Quadraple

Quadraple Ground Floor

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок

23.05-30.05.2021

7 BB

125 €

137 €

148 €

109 €

30.05-06.06.2021

7 BB

160 €

171 €

183 €

144 €

06.06-13.06.2021

7 BB

194 €

206 €

217 €

178 €

13.06-20.06.2021

7 BB

217 €

229 €

240 €

201 €

20.06-27.06.2021

7 BB

240 €

252 €

263 €

224 €

27.06-04.07.2021

7 BB

263 €

275 €

286 €

247 €

04.07-11.07.2021

7 BB

298 €

309 €

321 €

282 €

11.07-18.07.2021

7 BB

321 €

332 €

344 €

305 €

18.07-25.07.2021

7 BB

344 €

355 €

367 €

328 €

25.07-01.08.2021

7 BB

355 €

367 €

378 €

339 €

01.08-08.08.2021

7 BB

355 €

367 €

378 €

339 €

08.08-15.08.2021

7 BB

355 €

367 €

378 €

339 €

15.08-22.08.2021

7 BB

344 €

355 €

367 €

328 €

22.08-29.08.2021

7 BB

286 €

298 €

309 €

270 €

29.08-05.09.2021

7 BB

229 €

240 €

252 €

213 €

05.09-12.09.2021

7 BB

183 €

194 €

206 €

167 €

12.09-19.09.2021

7 BB

160 €

171 €

183 €

144 €

19.09-26.09.2021

7 BB

125 €

137 €

148 €

109 €

 

Цените се дадени во евра за уплата во денари по курс 1 еур = 62 мкд

 

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок
 • Wi-Fi интернет на рецепција, бар и плажа
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел
  • Клима уред се доплаќа 5 еур на ден (се плаќа во хотелот)
  • Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца)
  Доплати и попусти за деца и трет возрасен
  • Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%
  • Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
  • Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
  • Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
  • Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
  • Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен 

Максимум сместување

Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло)

Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло)

Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)

Минимум сместување

Double room - 2 возрасни

Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99

Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни

 


Цената не вклучува
*Превоз и *Патничко осигурување

 

Локација 

Локација: 
Грција / Халкидики / Касандра / Полихроно

GPS: 
X Координати: 40.0169083
Y координати: 23.5324946

За хотелот: 

Хотелот се простира на самата плажа, урбано уредена со лежалки, чадори за сонце. 
Има сопствен ресторан во кој се служи појадокот. 
Уживајте во освежителни пијалоци, кафе или мала ужина во надворешниот бар на хотелот - на тераса со прекрасен поглед на заливот Торонеос. 
Хотелот е лоциран на шеталиштето во Полихроно и е во близина на различни таверни, кафулиња и продавници. 
Гостите можат да го користат јавниот простор за паркирање во близина.

Плажа 

Плажа: 
Сопствена плажа. Песочна со ситни каменчиња

Пансион 

Услуга: 
Ноќевање со појадок
Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца).

Во цената е вклучено: 

Услуги кои се вклучени во цената: 
Бесплатно wi-fi на рецепција, бар и плажа

Во цената не е вклучено: 

Услуги кои не се вклучени во цената:
 • Клима уред се доплаќа 6 еур на ден (се плаќа во хотелот)
 •  Можност за доплата за вечера 8 еур по лице на ноќ (иста цена за возрасни и за деца).
 •  Превоз и Патничко осигурување.

 

Цена и време на поаѓање за превоз на релација Скопје - Касандра (секоја Недела):
Куманово 35€
Скопје 35€ - 04:00h Скопје (Дрводекор)
Велес 35€ - 04:30h Велес (бензинска пумпа, Мотел Македонија)
Штип 40€ - 03:40h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
Радовиш 40€ - 04:30h Радовиш (Makpetrol бензинска на излез од Радовиш) - трансфер до Смоквица
Струмица 40€ - 05:00h Струмица (Makpetrol бензинска нов кружен тек) - трансфер до Смоквица
Неготино 35€ - 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Смоквица 35€ - 05:40h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица)
Граничен премин Богородица 35€  - 06:00h (бензинска пумпа Шимов)
 
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Битола - Касандра (секоја Недела):
Битола 30€ - 04:00h Битола (автобуска станица)
Прилеп 30€ - 03:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – трансфер до Битола
Струга 35€ - 02:15h Струга (хотел Дрим) – трансфер до Битола
Охрид 35€ - 02:30h Охрид  (бензинска пумпа Лук Оил, излез од Битола) – трансфер до Битола
Кичево 35€ - 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – трансфер до Битола
Ресен 30€ - 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – трансфер до Битола
 
Попусти за деца и возрасни
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
Дете 2-11,99 има попуст -10евра од цената за возрасен
Лица на 63 години имаат попуст -10евра
За користење на превоз во еден правец се одбива -10евра од цената за возрасен / за деца и лица на 63 години нема попуст

*цените се дадени по лице

Сместување 

Сместување: 
Хотелот располага со соби на приземје (сутерен), прв и втор кат. 
Сите соби се опремени со клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мал фрижидер / мини бар, купатило со туш, балкон. Собите сутерен имаат заедничка тераса.
Максимум сместување:
 • Double room - 2 возрасни + 1 дете до 5,99 г. (не користи легло);
 • Triple - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца до 11,99 (второ дете не користи легло);
 • Quadraple - 4 возрасни или 2 возрасни и 3 деца до 11,99 (трето дете не користи легло)
Минимум сместување:
 • Double room - 2 возрасни;
 • Triple room - 2 возрасни и 1 дете до 11,99;
 • Quadraple room - 2 возрасни и 2 деца до 11,99 / 3 возрасни.

Услови за деца 

Доплати и попусти за деца и трет возрасен:
 • Прво дете до 5,99г. во Double room, не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Прво дете до 11,99г. во Triple room на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете до 5,99 години во Triple room не користи легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Второ дете до 6-11,99 години во Triple room не користи легло плаќа 30%
 • Прво дете до 11,99г. во Quadraple room на редовно легло плаќа 50% од цената за возрасен
 • Второ дете до 11,99 во Quadraple соба на редовно легло се сместува БЕСПЛАТНО
 • Трето дете 0-11,99 во Quadraple соба не користи легло, плаќа 50% од цената за возрасен
 • Трет возрасен на редовно легло во Triple / Quadraple плаќа 50% од цената за возрасен
 • Четврти возрасен на редовно легло плаќа 75% од цената за возрасен

Важни информации 

Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа.
Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.
Лежалките се достапни со купен пијалок од барот на плажа. 
Барот Ви нуди можност да направите и целодневна резервација за лежалки и истата е со доплата.