ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Nei Pori - Vila Vasilis
Vila Vasilis

НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации.

ВИЛА ВАСИЛИС во центарот на Неи Пори на 60 – 70 метри од плажа. Располага со 1/3 и 1/4 студија на приземје со: купатило, тераси, кујна, ТВ, клима уред (доплата по 5 € на ден). Координати: 39.975860, 22.654480

НЕИ ПОРИ

 Василис

Студија

ПЕРИОД

Ноќ

1/2

1/3

1/4

02.06-10.06

8

70

80

85

10.06-18.06

8

130

150

160

18.06-26.06

8

190

210

220

26.06-04.07

8

250

270

280

04.07-12.07

8

270

290

300

12.07-20.07

8

280

300

310

20.07-28.07

8

310

330

340

28.07-05.08

8

320

340

350

05.08-13.08

8

320

340

350

13.08-21.08

8

300

320

330

21.08-29.08

8

280

300

310

29.08-06.09

8

220

240

250

06.09-14.09

8

170

190

200

14.09-22.09

8

110

120

130

22.09-30.09

8

65

70

75

 Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 8 ноќевања.

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 1800 ден. (29 €) повратен билет. За деца до 14 год 1000 ден. (16.5 €)

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 – 70 год. – 400 ден. до 14 год.- 150 ден. За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти. Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време. Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената. Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 61.8 ден.).