ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2020 - ЕГИПЕТ
Копаоник

Термин: 30 Декември 2019 / 4 дена - 3 полни пансиони + 2 свечени вечери | Автобус

1ден/ 30.12 (понеделник)  СКОПЈЕ - КОПАОНИК
Состанок на групата од пред Холидеј Ин во 07:30 часот. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече-Копаоник, сместување во хотелот. Ручек. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

2ден/ 31.12 (вторник)  КОПАОНИК ***ДОЧЕК НА НОВАТА ГОДИНА 2020***
Појадок. По појадокот за љубителите на белиот спорт  можност за факултативна посета на скијачките центри-заминувањекон скијачките центри на Копаоник и запознавање со нивните убавини. Слободно време за индивидуални активности, враќање во хотел и припрема за најлудата ноќ. Свечена вечера со музика и забава до раните утрински часови. Ноќевање.

3ден/ 01.01 (среда)  КОПАОНИК
Појадок.
По појадокот, заминување кон скијачкиот центар Копаоник. Уживање во убавините на Кралицата на Србија. Враќање во хотел. Ручек. Во вечерните часови забава и реприза од 31.12 со Свечена вечера и музика. Ноќевање.

4ден/ 02.01 (четврток)  КОПАОНИК - СКОПЈЕ
Појадок
. По појадокот заминување за Македонија. Пристигнување во вечерните часови.

Цена на аранжманот: 180€ / 11.160мкд
За уплата до 10.11.19: 165€ /   9.920мкд

Во цената на аранжманот е вклучено:
Сместување во www.kopapartmani.co.rs 
Превоз со високотуристички автобус
2 полни пансиони , 1 полупансион  и  2 свечени вечери 31.12 и 01.01 со музика
Пратител на патување
Oрганизација и водство на патувањето
Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 01.01.2020год.

Во цената на аранжманот НЕ е вклучено:
Доколку користите + ден се доплаќа 20€ / за деца е 15€ (услуга полупансион)
Доколку користите + ден се доплаќа 27€ / за деца е 21€ (услуга полн пансион)
Деца од 3 до 9 години плаќаат 135€ ги користат сите услуги
За сопствен превоз се одбива  10€  и туристичка такса  плаќаат на лице место
Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци
Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 31.01.2019  со доплата од  3
Патничко осигурување   160мкд.
Туристичка такса се плаќа на рецепција

Напомена:
Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот
Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот
Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд
За реализација на аранжманот се потребни минимум пријавени 45 патника
За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 3 месеци по завршувањето на аранжманот и можност за патување со лична карта
Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на превозот или хотелот
Во случај на недоволен број на пријавени патници организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот 5 дена пред датумот на започнување на истиот
Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите
За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата
Организаторт го задржува правото за промена на редоследот на реализација на програмата
Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пр:застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл