SKI OPENING КОПАОНИК
ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
KOPAONIK - Club A 3*
Club A 3*

Hotel Club A 3* - Kopaonik
https://www.cluba.rs/sr/pocetna/

10% попуст за уплата до 31.10.2022

Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечер

Период

Смена

Мин.ноќи

Двокреветна Соба

Еднокреветна соба

Трокреветна Соба

01.12-04.12

Чет/Нед

3

52,00 €

73,00 €

04.12-12.12

Нед/Пон

3

52,00 €

73,00 €

12.12-17.12

Пон/Саб

5

86,00 €

120,00 €

17.12-20.12

Саб/Вто

3

52,00 €

73,00 €

20.12-25.12

Вто/Нед

3/4/2005

67,00 €

94,00 €

25.12-30.12

Нед/Пет

3/4/2005

69,00 €

97,00 €

25.12-01.01

Нед/Нед

7

86,00 €

120,00 €

27.12-02.01

Вто/Пон

6

90,00 €

126,00 €

30.12-02.01

Пет/Пон

3

109,00 €

153,00 €

30.12-02.01

Саб/Пон

2

121,00 €

169,00 €

01.01-08.01

Нед/Нед

7-Jun

86,00 €

120,00 €

08.01-15.01

Нед/Нед

7

86,00 €

120,00 €

15.01-22.01

Нед/Нед

7

86,00 €

120,00 €

22.01-29.01

Нед/Нед

7

75,00 €

105,00 €

29.01-05.02

Нед/Нед

7

75,00 €

105,00 €

05.02-12.02

Нед/Нед

7

86,00 €

120,00 €

12.02-19.02

Нед/Нед

7

86,00 €

120,00 €

19.02-26.02

Нед/Нед

7

75,00 €

105,00 €

26.02-05.03

Нед/Нед

7

75,00 €

105,00 €

05.03-12.03

Нед/Нед

7

86,00 €

120,00 €

12.03-19.03

Нед/Нед

3

58,00 €

81,00 €

19.03-26.03

Нед/Нед

3

52,00 €

73,00 €

26.03-02.04

Нед/Нед

3

52,00 €

73,00 €

 

 

Ценовник за Краток Престој
Резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин.

 

Период

Двокреветна Соба

Еднокреветна Соба

Трокреветна Соба

05.01-08.01

107,00 €

150,00 €

12.01-15.01

107,00 €

150,00 €

19.01-22.01

107,00 €

150,00 €

26.01-29.01

93,00 €

130,00 €

02.02-05.02

93,00 €

130,00 €

09.02-12.02

121,00 €

169,00 €

16.02-19.02

107,00 €

150,00 €

23.02-26.02

93,00 €

130,00 €

02.03-05.03

93,00 €

130,00 €

09.03-12.03

107,00 €

150,00 €

 

Во цената е вклучено:
- Појадок и вечера ( шведска маса)
- Wi-Fi низ цел хотел
- Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
- Надворешен паркинг 6€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
- Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители 50% попуст;
- Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

Политика за откажување:
- Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
- За откажување на резервацијаво период од мометот на правење на резервација до 14 дена пред Chek In, хотелот заджува право за наплата на пенали од 30% од вкупната сума.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
- Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници