ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Hanioti - Vila Vergina
Vila Vergina

ВИЛА ВЕРГИНА - ХАНИОТИ

Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос( 200 метри). До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица.Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на спрат, четворокреветни студија на спрат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица лоцирани на прв кат.Сите соби и студија се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, клима без доплата, ТВ, балкон и  wi-fi ( почнувајќи од 01.06.2019) 

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термина и попуст за рана уплата

10% попуст до 10.06.2021

ВЕРГИНА - ХАНИОТИ

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќ.

1/3  (студио за 3 лица) приземје

1/4  (студио за 4 лица)  приземје

1/2 (студио за 2 лица) спрат

1/3  (студио за 3 лица) спрат

Апп со една спална (4л)

Коментар

23.05-30.05.2021

7

107

119

95

119

155

Промо цена

30.05-06.06.2021

7

131

155

119

143

179

Промо цена

06.06-13.06.2021

7

153

197

142

164

307

 

13.06-20.06.2021

7

252

274

241

263

384

 

20.06-27.06.2021

7

318

340

307

329

417

 

27.06-04.07.2021

7

340

362

329

351

494

 

04.07-11.07.2021

7

373

395

362

384

505

 

11.07-18.07.2021

7

417

439

406

428

538

 

18.07-25.07.2021

7

461

483

439

472

560

 

25.07-01.08.2021

7

461

483

439

472

560

 

01.08-08.08.2021

7

461

483

439

472

560

 

08.08-15.08.2021

7

461

483

439

472

560

 

15.08-22.08.2021

7

428

450

417

428

505

 

22.08-29.08.2021

7

384

406

373

406

428

 

29.08-05.09.2021

7

296

318

285

296

340

 

05.09-12.09.2021

7

252

252

241

252

285

 

12.09-19.09.2021

7

191

215

179

191

203

Промо цена

19.09-26.09.2021

7

107

119

107

107

155

Промо цена

 

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст(овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ