SKI OPENING КОПАОНИК
ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
Psakudia - Vila Pandoras
Vila Pandoras

 

ЦЕНОВНИК БР.1 ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2022

10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА 40% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА

+ 10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА

Aparthotel Pandora се наоѓа во најубавиот дел на Псакудија, на само 90m од морето, на благо возвишение. Местоположбата на поголемиот број на студија и апартмани овозможува преубав поглед на море. Студијата и апартманите се наоѓаат на прв и втор кат. Сите имаат сателитска ТВ, бесплатен бежичен интернет и клима уред чие користење е вклучено во цената. Како апартмански дел од хотелот Melissa Gold Coast (оддалечен 450m) на своите гости им нуди бројни содржини, како што се користење на базенот, лежалки и чадори на плажа и базенот со конзумација на пијалок, детска игрална со професионални аниматори каде што можете да ги оставите децата со надокнада од 5 еур (цената вклучува сок или вода, крофна, сладолед или пуканки).

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/ АПАРТМАН НА 10/12 НОЌИ

ПЕРИОД

ТИП НА СОБА

Макс бр лица

09.06- 19.06

19.06- 29.06

29.06- 09.07

09.07- 19.07

19.07- 29.07

29.07- 08.08

08.08- 18.08

18.08- 30.08

30.08- 09.09

09.09- 21.09

Бр. на ноќи

 

 

10

10

10

10

10

10

10

12

10

12

Pandora 1/2

studio BM

2

338

398

448

548

598

598

598

598

398

338

Pandora 1/2

apartman BM

2

368

448

498

598

648

648

648

648

448

368

Pandora 1/3

studio BM

3

368

448

498

598

648

648

648

648

448

368

Pandora 1/3

apartman BM

3

398

498

548

648

698

698

698

698

498

398

Pandora 1/4

studio BM

4

398

498

548

648

698

698

698

698

498

398

Pandora 1/4

apartman DM

4

468

598

698

748

848

848

848

848

598

468

Pandora 1/5

apartman DM

5

498

648

748

798

898

898

898

898

648

398

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН НА 10/11/12 НОЌИ

ПЕРИОД

ТИП НА СОБА

Макс бр лица

01.06-13.06

13.06-24.06

24.06-04.07

04.07- 14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-12.09

12.09- 22.09

22.09- 03.10

Број на ноќи нноќи

 

 

12

11

10

10

10

10

10

10

10

10

10

11

Pandora 1/2

studio

2

248

318

368

448

518

568

568

568

468

338

238

178

Pandora 1/2

studio BM

2

268

338

398

478

548

598

598

598

498

368

268

198

Pandora 1/3

studio

3

268

338

418

498

568

618

618

618

518

368

268

198

Pandora 1/3

studio BM

3

298

368

448

528

598

648

648

648

548

398

298

238

Pandora 1/3

apartman BM

3

368

448

548

648

698

748

748

748

648

468

368

268

Pandora 1/4

apartman BM

4

398

498

598

698

748

798

798

798

698

498

398

298

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.

За секоја извршена промена на податок во договорот за патување се наплаќа административна такса во висина од 8 ЕУР!