ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
Kalamitsi - Vila Maria
Vila Maria

ЦЕНОВНИК БР.1 ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2022

10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА

Куќата се наоѓа карши куќата Магда на само 80 m од плажата во Каламици. На прв кат од куќата е простран апартман со галерија за 6 лица. На долниот дел е дневна соба со голема кујна, спална соба и купатило, а на галерија е француски кревет. Апартманот има ТВ и две клими вклучени во цената.

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 10, 11 ИЛИ 12 НОЌИ

тип на соба

макс бр лица

01.06-

13.06

13.06-

24.06

24.06-

04.07

04.07-

14.07

14.07-

24.07

24.07-

03.08

03.08-

13.08

13.08-

23.08

23.08-

02.09

02.09-

12.09

12.09-

23.09

23.09-

03.10

бр ноќи

 

12

11

10

10

10

10

10

10

10

10

11

10

Maria 1/4

app+gal

4

468

598

698

898

998

1098

1098

1098

898

598

448

298

Maria 1/5

app+gal

5

498

648

748

948

1048

1148

1148

1148

948

648

498

328

Maria 1/6

app+gal

6

538

698

798

998

1098

1198

1198

1198

998

698

548

358

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.

За секоја извршена промена на податок во договорот за патување се наплаќа административна такса во висина од 8 ЕУР!