ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
PAMPOROVO - Mursalitsa 3*
Mursalitsa 3*
Се наоѓа во тивка област во шумата, на 400 метри од ски патеките во Пампорово. Нуди ресторан со тераса, и спа со затворен базен, сауна, парна бања, топла када, фитнес сала и разни типови на масажи. Бесплатен Wi-Fi во целиот хотел.
Собите се опремени со: купатило, ТВ со рамен екран и сателитска телевизија, телефон, фен, Градина со скара, соба за игри, велосипеди за изнајмување на лице место.
Центарот на Пампорово е на 5 километри, додека Смолјан е на 15 км. Бесплатен паркинг е на располагање и гаража за паркирање со екстра доплата.
 
ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
 
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2023
 
MURSALITSA 3*  
 
ПОЛУПАНСИОН

15.12 - 23.12

05.03 - 31.03

03.01 - 31.01

24.12 - 28.12

01.02 - 04.03

29.12 - 02.01
По лице во двокреветна соба 48 € 56 € 66 € 90 €

По лице во студио

57  64  75  97 €

По лице во апартман со една спална   2+2

64 € 77 € 90 € 111 

По лице во апартман со две спални   4+2

42 € 50 € 62 € 81 
Во цената е вклучено: ноќевање со појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,  паркинг, интернет, трансфер до гондолата Студенец
 
Попусти и доплати:
Прво дете до 12,99 години  на дополнително легло – бесплатно
Второ дете од 4 -12,99 год. на дополнително легло  - 60% попуст
Дете од 6-12.99 г.  на регуларно легло  – 30% попуст
Трет возрасен – 30% попуст
Доплата за Новогодишна вечера  (задолжително) 120€ / возрасен, 60€ / дете (4-12,99г.)
 
Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2+1 
Студио - 2+2, 3+1
Апартман со една спална - 2+2, 3+2
Апартман со две спални -  4+2
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
 

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ