ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
BANSKO - Grand Hotel 4*
Grand Hotel 4*

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²).

https://grandhotel.bg/grand-hotel-bansko/

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

Early Booking Попусти:

30% early booking валидни за резерваци направени до 30.10.2023 и 50% депозит до 10.11.2023. Остатокот од 50%, 28 дена пред Check-in

Екстра попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12, валидни за период 03.01-15.04.2024

Попустите може да се комбинираат

 

GRAND HOTEL 4* 

ПОЛУПАНСИОН +   

01.12-21.12

10.03-15.04

22.12-28.12

03.01-08.01

28.01-09.03

29.12-02.01

09.01-27.01

По лице во dbl deluxe

 74 €

93 €

125 €

88 €

По лице во апартман со една спална  2+2

85 €

105 €

136 €

99 €

По лице во апартман со две спални 4+1

 79 €

 99 €

130 €

94 €

Во цената е вклучено: појадок и вечера по лице на ден, финска сауна, солена сауна, арома сауна,парна бања, хамам, џакузи, релакс соба, внатрешен aquatonik базен, детски базен, фитнес центар, ски гардеробер и транспорт до ски гондолата

24/7 Snack lounge bar - ладни и топли закуски, сезонски овошје, сендвичи, пици, колачи, слатка маса со вкусни десерти, диететски дел, кафе, чај сокови.

 

Попусти и доплати:

Дете до 5,99 год.  – бесплатно
Дете од 6-11,99 год. на дополнително легло - 50% попуст
Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

 

Communuty tax: 0,61 € по лице од ноќ
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 75€ / возрасен, 35€/ дете ( 6-12 г.)
Доплата за соба со балкон 20€ за цел престој (на барање)

 

Капацитет на сместување:

Dbl deluxe -  2 возрасни + 1дете до 5,99 год

Апартман со една спална - 2 возрасни + 2 деца  или 3 возрасни + 1 дете до 5,99 год

Апартман со две спални -  4 возрасни + 1дете до 5,99 год

 

Минимум престој за цел период е 3 ноќевања.

Минимум престој 4 ноќевања во период 29.12-02.01.2024

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ