ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
PAMPOROVO - Orpheus 4*
Orpheus 4*

ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 20.11.2023

 10% попуст за период на престој од 29.12 - 01.01.2024 и од 20.01 - 31.03.2024

15% попуст за период на престој од 02.01 - 19.01.2024

 

ORPHEUS 4*

ПОЛУПАНСИОН

  29.12-01.01

     20.12-28.12

     02.01-08.01

     20.01-24.02

    09.01-19.01

    25.02-04.03

   05.03 - 31.03
По лице во двокреветна соба           134 €           80 €         73 €       59 
По лице во двокреветна PREMIUM соба           145 €           86 €         79 €       64 €
Studio Premium 1  за  2 возрасни + 2 деца до 5,99г           319 €          198 €        182 €      148 €
Studio Premium 2  за  2 возрасни + 2 деца до 12,99г или 3 возрасни         347 €          215 €         197 €      162 €
Апартман за 2 возрасни + 2 деца до 12,99г          361 €          240 €         219 €      179 €

Апартман за 3 возрасни + 1 дете до 12,99г

        374 €          246 €         227 €      184 €
 
Во цената е вклученоноќевање со појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, парна бања, фитнес, ски гардеробер, интернет, паркинг, трансфер до ски центар 2 Малина,  Winter Family Active – анимација
 
Попусти и доплати:
Дете до 1,99 години  – бесплатно
Дете од 2-12,99 години  на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба –бесплатно
Дете од 2-12,99 години на редовно легло со еден возрасен - 40% попуст
Две деца од 2-12,99 години со еден возрасен - плаќаат двете по 50% од цената за возрасен
Четврто возрасно лице на дополнителен кревет во апартман - плаќа 15% од редовната цена
 
Доплата за новогодишна вечера  (НЕ задолжително) 105€ / возрасен, 50€ / дете (5-12,99г.)
 
Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2+1
Двокреветна соба PREMIUM - 2+1
Studio Premium 1 - 2+2 деца до 5,99год
Studio Premium 2 - 2+2 деца до 12,99 год
Апартман  - 2+2 , 3+1 или 4 возрасни
 
Минимум престој во период 29.12.-01.01.2024 е 3 ноќевања.
Минимум престој во период 02.01.-31.03.2024 е 4 ноќевања.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ