ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
BANSKO - St. Ivan Rilski & Apartments 4*
St. Ivan Rilski & Apartments 4*

Hotel St. Ivan Rilski Hotel, SPA and Apartments 4*, Bansko

https://www.saintivanrilski.com/en/

Early Booking Попуст

14% попуст за резервации направени до пополнување на капацитет за престој во период од 05.01-29.02.2024 и минимален престој од 3 ноќи

17% попуст за резервации направени до пополнување на капацитет за престој во период од 05.01-29.02.2024 и минимален престој од 5 ноќи

Попустите важат и за доплатата за All Inclusive

Резервации направени со Early Booking Попуст не подлежат на промени

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ

30.11.2023 - 22.12.2023

23.12.2023 - 28.12.2024

29.12.2023 - 31.12.2023

01.01.2024 - 10.01.2024 26.01.2024 - 04.03.2024

11.01.2024 - 25.01.2024 05.03.2024 - 07.04.2024

Double room for single use

135,16 €

198,38 €

289,94 €

174,40 €

155,87 €

Person in Double room Promo                          

69,76 €

102,46 €

148,24 €

90,47 €

81,75 €

Person in Double room

76,30 €

112,27 €

162,41 €

98,10 €

87,20 €

Standard               

Person in Double room Deluxe               

85,02 €

126,44 €

183,12 €

110,09 €

95,92 €

Person in Studio ANNEX Building

69,76 €

102,46 €

148,24 €

90,47 €

81,75 €

Person in Family Apartment ANNEX Building

76,30 €

112,27 €

162,41 €

98,10 €

87,20 €

Child from 6 - 11,99 y.o              on extra bed in

30,52 €

30,52 €

30,52 €

30,52 €

30,52 €

Adult on extra bed                      

56,68 €

82,84 €

119,90 €

71,94 €

64,31 €

Минимален престој

2 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

2 ноќи

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на СПА центар

Трансфер до гондолата (распоред на рецепција)

Максимално сметување

Single room - 1 pax

Double room Promo - 2 pax

Double room Standard - 2+1 (0-11.99 г.); 3+0

Double room Deluxe - 2+2 (0-11.99 г.); 3+0

Studio - 2+1 (0-11.99 г.)

Family Apartment - 2+2 (0-11.99 г.); 3+0

Доплати

Попусти

Деца до 5.99 год се сместуваат бесплатно (без појадок и вечера)

Долата за All Inclusive 13 еур, 7.70 еур за децаа од 6.11 над цената за полупансион

Внатрешен паркинг 10 лева на ден (се плаќа во хотелот)

Внатрешен паркинг parking - 10.00 лева на денсе плаќа во хотелот

Деца до 5.99 со двајца возрасни - бесплатно