ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Hanioti - Vila George & Gregory
Vila George & Gregory

ВИЛА ЏОРЏ&ГРЕГОРИ - ХАНИОТИ

Објектот „Грегори и Џорџ“  се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, во непосредна близина на познатиот супер маркет “Masutis” на 400м оддалеченост од плажа. Близината до главните градски улици, кои водат кон центарлниот плоштад, паркот и градската плажа, овој познат објект го издвојуваат како интересен. “Грегори и Џорџ“ во својот состав брои неколку трокреветни студиа и повеќекреветни апартмани, сите распоредени на приземје и двата ката од зградата. Овој објект е лоциран во сопствен и убаво уреден двор, одвоен со ограда од блиската улица. Сите единици за сместување се опремени со соодветен ентериер и опрема (ТВ и клима уред со доплата од 4еур на ден), а во својот состав располагаат и со мини кујна, тоалет и балкон со гарнитура за седење. Паркирањето на возилата на гостите е можно во непосредната околина на објектот, или на паркингот позади блискиот супермаркет.

На ПРОМО цените не следува попуст, и попуст за два последователни термина, првите два и последниот термин се Промо цени. 

ВИЛА ЏОРЏ&ГРЕГОРИ  - ХАНИОТИ

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќ.

1/3+1 апп на 1ви спрат

2/4+1апп приземје

Мезонет 2/6 лица 2 спрат

Коментар

23.05-30.05.2021

7

95

107

119

Промо цени

30.05-06.06.2021

7

131

143

155

Промо цени

06.06-13.06.2021

7

208

219

230

 

13.06-20.06.2021

7

274

285

296

 

20.06-27.06.2021

7

340

351

362

 

27.06-04.07.2021

7

428

439

450

 

04.07-11.07.2021

7

450

461

472

 

11.07-18.07.2021

7

483

494

505

 

18.07-25.07.2021

7

505

516

527

 

25.07-01.08.2021

7

527

538

549

 

01.08-08.08.2021

7

527

538

549

 

08.08-15.08.2021

7

527

538

549

 

15.08-22.08.2021

7

472

483

494

 

22.08-29.08.2021

7

395

406

417

 

29.08-05.09.2021

7

329

340

351

 

05.09-12.09.2021

7

296

307

318

 

12.09-19.09.2021

7

252

263

274

 

19.09-26.09.2021

7

191

203

215

Промо цени


– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст 7 (овој попуст не е важечки за промо термините)

*Попустите не можат да се комбинираат

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА ЈК травел