ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Ammoudia & Kanali - Hotel Poseidon - Kastrosikia
Hotel Poseidon - Kastrosikia

ХОТЕЛ ПОСЕИДОН – КАСТРОСИКИА (КАНАЛИС)

Хотел Посеидон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км до Лефкада.
Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала зоо градина, лежалки на плажа - бесплатни, паркинг - бесплатен.
Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термина, и попуст за рана резервација. Првите два и последните два термина се промотивни термини.

Хотел - Посеидон - Кастросикиа

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

Термини

Ноќевања

Цена по лице SV (поглед море)

 

15.06-22.06.2021

7

215

 

22.06-29.06.2021

7

275

 

29.06-06.07.2021

7

329

 

06.07-13.07.2021

7

395

 

13.07-20.07.2021

7

439

 

20.07-27.07.2021

7

439

 

27.07-03.08.2021

7

439

 

03.08-10.08.2021

7

439

 

10.08-17.08.2021

7

417

 

17.08-24.08.2021

7

406

 

24.08-31.08.2021

7

351

 

31.08-07.09.2021

7

318

 

07.09-14.09.2021

7

274

 

14.09-21.09.2021

7

275

 

21.09-28.09.2021

7

251

 

 

ДОПЛАТИ:

 • Прво дете од 0-11,99год - бесплатно
 • Второ дете од 0-4,99год - бесплатно (не му следува легло)
 • Второ дете од 5-11,99год - 7еур на ден (не му следува легло)
 • Трето Возрасно лице - 17еур на ден во двокревeтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба
 • Четврто возрасно лице - 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба)
 • НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ

 

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ:

 • Во двокревтена соба - 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)
 • Во четворокреветна соба - 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете) Задолжително минимум 3 платежни лица.

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице
 • Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице
 • Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈК ТRAVEL“