ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Vrachos - Hotel Olimpiada
Hotel Olimpiada

Хотел Олимпиjада се наоѓа во Врахос, прв ред, лоциран на сама плажа. На своите гости им нуди мирен и релаксиран одмор. Мал хотел, одличен за оние кој сакаат да побегнат од градскиот метеж. Хотелските соби кои се на приземје имаат поглед кон градина, собите на прв кат имаат поглед кон море.  На плажата пред Хотелот Олимпија, поставени се лежалки и чадори за гостите кои можат да ги користат бесплатно со секој нарачан пијалок од барот.  Клима уредот е со доплата од 5 еур на ден кои се наплаќаат во Хотелот

Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, тв, балкон и сопствен тоалет.

 

-1/2 Соба на приземје, поглед кон градина – капацитет за сместување на  две возрасни лица и едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

-1/2 Соба на прв спрат, поглед кон море -капацитет за сместување на две возрасни лица и едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/2+1 Соба на први спрат, поглед кон море – капацитет за сместување на  2 возрасни лица + 1во дете на возраст до 11,99 год, спие на софа (канапе)  +  2ро дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

-1/3 Соба на приземје со поглед кон градина – капацитет за сместување на  3 возрасни лица + едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

-1/3 Соба на прв спрат со поглед море – капацитет за сместување на  3 возрасни лица + едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

-1/4 Соба на прв спрат со поглед море – капацитет за сместување на 4 возрасни лица +  едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (дели легло со родители)

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

ВРАХОС - ХОТЕЛ ОЛИМПИАДА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН КОНТИНЕТАЛЕН ПОЈАДОК

Термини

BB

1/2 приземје пог. градина

1/3 преземје пог. градина

1/2 поглед море

1/2+1 пог.море

1/3 пог. Море

1/4 пог. Море

Промо цени на кој не следува попуст

25.05-01.06.2021

7BB

109

129

139

149

159

189

Промо цена

01.06-08.06.2021

7BB

149

169

179

189

209

229

Промо цена

08.06-15.06.2021

7BB

219

239

249

259

279

339

 

15.06-22.06.2021

7BB

259

299

309

319

339

399

 

22.06-29.06.2021

7BB

289

319

329

339

359

409

 

29.06-06.07.2021

7BB

339

389

399

409

429

499

 

06.07-13.07.2021

7BB

409

459

469

479

499

569

 

13.07-20.07.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

20.07-27.07.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

27.07-03.08.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

03.08-10.08.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

10.08-17.08.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

17.08-24.08.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

24.08-31.08.2021

7BB

469

509

519

529

549

609

 

31.08-07.09.2021

7BB

429

449

469

479

499

549

 

07.09-14.09.2021

7BB

339

379

389

399

419

449

 

14.09-21.09.2021

7BB

229

259

269

279

299

369

 

21.09-28.09.2021

7BB

159

199

209

219

239

249

Промо цена

 

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 

  • Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице
  • Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице
  • Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице
  • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

Организаторот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%