ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Хотели на закуп - Sithonia Village - Gerakini
Sithonia Village - Gerakini

SITHONIA VILLAGE - GERAKINI

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Термин

Услуга

Double Superior

Double Superior (1/2+1)

Family Room

Коментар

(1/2)

23.05-30.05.2021

7 HB

119

167

179

Промо цени

30.05-06.06.2021

7 HB

131

179

191

Промо цени

06.06-13.06.2021

7 HB

155

203

215

Промо цени

13.06-20.06.2021

7 HB

241

285

296

 

20.06-27.06.2021

7 HB

274

318

329

 

27.06-04.07.2021

7 HB

296

340

351

 

04.07-11.07.2021

7 HB

329

373

373

 

11.07-18.07.2021

7 HB

362

406

417

 

18.07-25.07.2021

7 HB

384

428

439

 

25.07-01.08.2021

7 HB

395

439

450

 

01.08-08.08.2021

7 HB

395

439

450

 

08.08-15.08.2021

7 HB

395

439

450

 

15.08-22.08.2021

7 HB

384

428

439

 

22.08-29.08.2021

7 HB

351

395

406

 

29.08-05.09.2021

7 HB

296

340

351

 

05.09-12.09.2021

7 HB

263

307

318

 

12.09-19.09.2021

7 HB

203

251

263

Промо цени

19.09-26.09.2021

7 HB

155

203

215

Промо цени

 

ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ И ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ, СЕ ПРОМО ТЕРМИНИ И НЕ ПОДЛОЖАТ НА НИКАКОВ ПОПУСТ

Капацитет:

Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)

Трокреветна соба - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)

Четворокреветна (Фамилијарна соба) - (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ:

 • -Цените се дадени по лице за 7  ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
 • -Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quatraple room)
 • -Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба - Бесплатно
 • -Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба - бесплатно, спие со родители, нема baby cot
 • -Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно - спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot
 • -Трето возрасно лице во Трокреветна соба - Бесплатно
 • -Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба - плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

Доплата за туристичка такса - 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.

ОПШТИ УСЛОВИ

-За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ
-За резервации направени на EARLY BOOKING, 50% уплата до наведениот датум погоре
-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
-Сопственикот на хотелот го задржува правото при евентуално направена-причинета штета да изврши наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
-За овој аранжман важат општите услови на патување , кои ги добивате со резервирање на вашата соба.
-Агенцијата „“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во хотелот.
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 

Band Text 

Локација 

Локација: 
Грција / Халкидики / Ситонија / Геракини.
GPS: 40.266648, 23.453181

За хотелот: 

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило. 

Плажа 

Плажа:
оддалечен на само 2минути од плажа

Пансион 

Услуга:
Ноќевање со појадок и вечера.

Во цената не е вклучено: 

Услуги кои се доплаќаат:
Доплата за туристичка такса - 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА)
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Скопје - Ситонија (секоја Недела):
Скопје 40€ - 04:00h Скопје (Дрводекор)
Велес 40€ - 04:30h Велес (бензинска пумпа, Мотел Македонија)
Штип 45€ - 03:40h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
Радовиш 45€ - 04:30h Радовиш (Makpetrol бензинска на излез од Радовиш) - трансфер до Смоквица
Струмица 45€ - 05:00h Струмица (Makpetrol бензинска нов кружен тек) - трансфер до Смоквица
Неготино 40€ - 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Смоквица 40€ - 05:40h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица)
Граничен премин Богородица 40€ - 06:00h (бензинска пумпа Шимов)
 
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Битола - Ситонија (секоја Недела):
Битола 35€ - 04:00h Битола (автобуска станица)
 
Попусти за деца и возрасни
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
Дете 2-11,99 има попуст -10евра од цената за возрасен
Лица на 63 години имаат попуст -10евра
За користење на превоз во еден правец се одбива -10евра од цената за возрасен / за деца и лица на 63 години нема попуст
 *цените се дадени по лице

Сместување 

Хотелот е составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.
- Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)
- Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .
- Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)
 
Капацитет:
 • Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)
 • Трокреветна соба - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)
 • Четворокреветна (Фамилијарна соба) - (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)
 

Услови за деца 

 • Услови за деца и трет возрасен:
 • Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quatraple room)
 • Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба - Бесплатно
 • Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба - бесплатно, спие со родители, нема baby cot
 • Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно - спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot
 • Трето возрасно лице во Трокреветна или Фамилијарна соба - Бесплатно
 • Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба - плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА