ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Thassos - Vila Renaissance - Skala Potamia
Vila Renaissance - Skala Potamia

 

 

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.01.2020

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА СО 40% АВАНС И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

 

Се наоѓа во Скала Потамиа, на главниот пат и околу 150 m од плажата а околу 100 m од центарот. Куќата е неодамна изградена,  нова и модерна. Се наоѓа под главниот пат а од едната страна е опкружена со борова шума. Добро е позиционирана, релативно блиску се и плажата, маркетите, таверните, пекарница, месарница... Во нашата понуда се 3 комфорни и модерно опремени апартмани (на приземје, прв и втор кат), предвидени за сместување на 4-6 лица. На приземјето е 1/6 апартман, /спална соба со француски кревет, а во дневната соба се француски и 2 единечни кревета, кујна со трпезарија, две купатила, од кои едното е помало, со туш, но без туш када/. На прв кат е 1/4+1 апартман, со поглед на море во далечина, /спална соба со француски кревет и дневна соба со аголна гарнитура, која се отвора во легло со нормални димензии, плус помошен кревет, кујна со трпезарија и купатило/. Апартманот на вториот кат е идентичен со тој на првиот, освен што има уште една голема тераса, од која се протега преубав поглед на море во далечина. Апартманите се опремени со мини кујна, тостер, миксер за фрапе, ел. бокал, пегла со даска за пеглање, фен...).

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01.08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/2 app

235

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

235

1/3 app

255

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

255

1/4 app

275

465

595

695

825

925

975

975

975

875

725

545

275

1/4+1 app

295

485

615

715

845

945

995

995

995

895

745

565

295

1/4+1 app (penthouse)

315

515

665

765

895

995

1045

1045

1045

945

795

595

315

1/5 app priz          (2 kupatila)

275

465

595

695

825

925

975

975

975

875

725

545

275

1/6 app priz          (2 kupatila)

295

485

615

715

845

945

995

995

995

895

745

565

295

две деца до 10 г. неполни можат да користат еден кревет. Дете 0-3 г неполни може да престојува без сопствен кревет

Користење на интернетот, климата и пешкирите бесплатно

АГЕНЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ГАРАНТИРА БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТОТ И НЕ Е ОДГОВОРНА ВО СЛУЧАЈ НА СЛАБ СИГНАЛ И СНЕМУВАЊЕ НА ИНТЕРНЕТ ЗАРАДИ ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ НА ГРЧКИТЕ ОПЕРАТОРИ

 

Во некои случаи можно е отстапување на димензиите на лежаите од нашите стандарди.

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: WI-FI, двор

СОДРЖИНА НА АПАРТМАНИТЕ: чајна кујна, Wi-Fi, клима уред, тераса, купатило, пешкири, ТВ

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

 

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.