ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Toroni - Vila Toroni Apartments
Vila Toroni Apartments

Вила Торони Апартментс е постар објект лоциран на сама плажа во Торони, место познато по прекрасната долга и широка песочна плажа, наградена со сино знаеменце заради својот квалитет и чистота. Вилата располага со убаво уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во својот состав брои 12 сместувачки единици, студија за самопослужување од кои 6 се на прв кат, а 6 се на втор. Секое од студијата е опремено со одвоена кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ (рамен екран), клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно), брачен кревет и единечен кревет, во некој од студијата има можност за допoлнителен кревет на расклопување. Структурата на студијата е 8 соби со директен поглед кон море (STD SV), 2 со страничен поглед кон море (STD SSV) и 2 студија се без балкон (STD ECO).

Забелешки: студијата се постари, опремени во традиционален грчки стил како и повеќето вили од пониска категоризација во Грција, предност е нејзината локацијата, поставена на сама плажа.

Вебстрана: https://www.toroniapartments.gr/

-10% за резервации со комплетни уплати до 31.01.2020, Early Booking

-7% за резервации со комплетни уплати до 30.03.2020, Early Booking

 

ЦЕНОВНИК

Поаѓање

Мај

Јуни

Јули

Август

Септември

Термин

17

24

31

07

14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

30

06

13

20

Ноќи

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

STD 1/2+1 ECO

69

79

99

119

149

159

329

359

379

389

389

389

389

369

149

139

109

79

59

STD 1/2+1 SSV

79

89

119

149

169

179

349

379

399

419

419

419

419

379

169

159

119

89

69

STD 1/2+1 SV

89

99

129

159

179

189

399

439

439

479

479

479

479

409

179

169

129

99

79

STD 1/2+1+EXB SV

99

109

139

169

189

199

419

459

459

499

499

499

499

429

189

179

139

109

89

 

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува - 10ЕУР од лице.

- Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;

- Πрвите 2 и последните 2 смени се ПРОМО за нив не важи EARLY BOOKING попустот

 

НАПОМЕНИ:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);

– Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

– Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

– Доплата за патничко осигурување – 198мкд / 794мкд за лица над 65 год.