ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Polihrono - Vila Magda
Vila Magda

Вила Магда. Модерно опремените апартмани се лоцирани во непосредна близина на плажата во Полихроно, на околу 200м оддалеченост. Вилата располага со 4 апартмани распоредени на високо приземје и прв кат. Апартманите се со 2 одвоени соби, во едната има брачен кревет, а во другата соба има софа на извлекување за максимум 2 лица, мини кујна опремена со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно) и Wi-Fi интернет (бесплатно).  Паркирање на возилата е овозможено на самата улица пред влезот на вилата. На 50м од вилата има маркет, а централниот дел на Полихроно со бројни содржини е на 300м оддалеченост.

-20% за резервации со комплетни уплати до 31.12.2019, Early Booking (First Minute)

-15% за резервации со комплетни уплати до 31.01.2020, Early Booking

-10% за резервации со комплетни уплати до 30.04.2020, Early Booking

 

Локација/ Кординати: 40.014652, 23.530243

ЦЕНОВНИК

Поаѓање

Мај

Јуни

Јули

Август

Септември

Термин

17

24

31

07

14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

30

06

13

20

Ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

App 1/2+2 (4 лица)

99

109

169

249

339

389

399

419

419

459

459

459

459

439

389

249

179

119

99

 

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

- Цени за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на апартман без вклучен превоз;

- Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот

 

 НАПОМЕНА:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– Цените за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;

– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 (локално време), а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

– Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;

– Превоз од:  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;

– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 80m од вилата.

– Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

– Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год