ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
BANSKO - Grand Hotel 4*
Grand Hotel 4*

Hotel GRAND HOTEL 4* - Bansko

www.grandhotelbansko.bg

Термини

Double Standard

Double Deluxe

Apartment 1 bedroom

Apartment 2 Bedroom

минимум сместување

2 возрасни

2 возрасни

2 возрасни

4 возрасни

максимум сместување

2 возрасни

2 воз. + 1 дете (0- 5,99)

3 воз. + 1 дете (0-5,99) / 2 воз. + 2 деца (0-11,99)

4 воз. + 1 дете (0-11,99)

 ноќевањe со појадок и вечера (HALF BOARD)

 Пакет цена по лице (за 3 / 7 ноќевања)

02.01-05.01.2020

3 HB

180 €

195 €

218 €

193 €

05.01-12.01.2020

7 HB

260 €

290 €

335 €

278 €

12.01-19.01.2020

7 HB

240 €

270 €

315 €

270 €

19.01-26.01.2020

7 HB

245 €

275 €

320 €

272 €

26.01-02.02.2020

7 HB

270 €

300 €

345 €

281 €

02.02-09.02.2020

7 HB

270 €

300 €

345 €

281 €

09.02-16.02.2020

7 HB

270 €

300 €

345 €

281 €

16.02-23.02.2020

7 HB

270 €

300 €

345 €

281 €

23.02-01.03.2020

7 HB

270 €

300 €

345 €

281 €

01.03-08.03.2020

7 HB

218 €

248 €

293 €

246 €

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА

Дете од 0 - 1.99 години

бесплатно - спие во кревет за родители (нема baby cot)

Дете од 0-5.99 години

-100%

Дете од 6-11.99 години

-50%

Трет Возрасен / Пети возрасен

-30%

Цените се изразени во евра за уплата  во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

ноќевање со појадок и вечера на шведска маса

користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба

користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар

користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел

Во цената не е вклучено :

туристичка такса од 1 еур по лице на ден

 
Зима 2019/20 - Цени на ноќ

*ценовникот е валиден за резервации направени од 02.11

Дополнителни попусти

7 = 6 валидно за сезона 1 и 8
4=5 валидно за сезона 8

Hotel GRAND HOTEL 4* - Bansko

www.grandhotelbansko.bg

 

Сезона

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

Период

01.12.2019 20.12.2019

21.12.2019-27.12.2019

28.12.2019-03.01.2020

04.01.2020-08.01.2020

09.01.2020-24.01.2020

25.01.2020-28.02.2020

29.02.2020-13.03.2020

14.03.2020-31.03.2020

Минимум сместување

Максимум сместување

Цени на ноќ, услуга ноќевање со појадок и вечера

Double standard room(по лице)

28.2 €

43.5 €

/

46.1 €

41.0 €

46.1 €

37.1 €

28.2 €

2 возрасни

2 возрасни

Double deluxe room (по лице)

33.3 €

48.6 €

/

51.2 €

46.1 €

51.2 €

42.2 €

33.3 €

2 возрасни

2 возрасни + 1 дете (0-5.99)

Single room

44.8 €

 

/

74.2 €

65.3 €

74.2 €

58.9 €

44.8 €

1 возрасен

1 возрасен + 1 инфант

One-bedroom apartment
(цена за 2 лица)

81.9 €

113.9 €

/

117.8 €

107.5 €

117.8 €

99.8 €

81.9 €

2 возрасни

3 воз. + 1 дете (0-5,99)
2 воз. + 2 деца (0-11,99)

Two-bedroom apartment (цена за 4 лица)

135.7 €

197.1 €

299.5 €

192.0 €

184.3 €

192.0 €

167.7 €

135.7 €

4 возрасни

4 возрасни + 1 дете(0-11.99)

Executive  room (по лице)

46.1 €

61.4 €

87.0 €

64.0 €

58.9 €

64.0 €

53.8 €

46.1 €

2 возрасни

2 возрасни

Минимум престој

3 ноќи

4 ноќи

3 ноќи (Недела - Петок) / 4 за викенд 

3 ноќи

 

 

 

ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА

Дете од 0 - 1.99 години

бесплатно - спие во кревет
за родители (нема baby cot)

Дете од 0-5.99 години

-100%

Дете од 6-11.99 години

-50%

Трет Возрасен / Пети возрасен

-30%

Цената вклучува:

  • ноќевање со појадок и вечера на шведска маса
  • користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба
  • користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар
  • користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел - ски лифт - хотел

Цената не вклучува:

  • туристичка такса од 1 еур по лице на ден
  • Новогодишна вечера - 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за Н.Г периодот)
  • Божиќна вечера 25.12 - 35 еур по лцие / 15 еур за деца од 6-11,99 г (задолжителна за 25.12)

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд


НАПОМЕНА! Check in: 15:00h локално време

Паркинг:

  • Паркинг - бесплатно околу хотелот (необезбеден паркинг)
  • Паркинг пред влез на хотелот - со доплата 5 еур на ден (обезбеден со камери)